Новини

Фоторепортажі.

Найпопулярніші статті

Аналітична довідка про суспільно-політичну ситуацію в районі

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА

про суспільно-політичну ситуацію

на території Баранівського району

станом на 02.04.12 р.

 

Загальна оцінка суспільно-політичної ситуації в районі

 
      Вцілому можна говорити, що на сьогоднішній день суспільно-політична ситуація в районі стабільна та прогнозована. Особливих гострих зон соціальної напруги не спостерігається. Стійких внутрішніх конфліктоутворюючих чинників, які можуть викликати громадський резонанс і загострити суспільно-політичну ситуацію в районі на даний час немає. Варто зазначити, що цьому сприяє конструктивна співпраця райдержадміністрації з суспільними об’єднаннями громадян та щотижневе вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району, можливість передбачити наслідки прийнятих рішень. 

      Так, суспільно-політична ситуація в районі формується під впливом різних економічних та політичних факторів. На її формування певною мірою, безумовно, впливає по-перше: рівень життя громадян, по-друге – діяльність всіх суб’єктів економічних та політичних процесів, значною мірою тих, хто несе відповідальність за соціально-економічний та культурний рівень розвитку району. Тому, позитивне вирішення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування соціально-економічних проблем, які виникають, систематичний, планомірний та постійний діалог з людьми, відкритість та прозорість влади, постійне висвітлення відповідних матеріалів на сторінках міськрайонної газети „ Слово Полісся”, громадсько-політичної газети „ Житомирщина” та веб-сайтах райдержадміністрації та районної ради, своєчасна та суттєва реакція на звернення громадян, взаємодія з осередками політичних партій та громадських організацій - всі вищевказані фактори впливають на підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

Діяльність осередків політичних партій та громадських організацій району

     Станом на 30.03.2012 року, згідно даних районного управління юстиції, в районі зареєстровані:

районних організацій політичних партій – 59 ;

осередків районних організацій політичних партій - 376 в т.ч:

-міських – 25, селищних – 26 , сільських - 94, первинних – 231.

громадських організацій – 42

благодійних фондів – 4

Також в районі зареєстровані 49 релігійних організацій .

Протягом 2011 року та І-го кварталу 2012 року новоутворених організацій не було зареєстровано.

Організаційною міцністю та впливовістю на населення району серед районних осередків політичних партій відзначаються:

Партія регіонів - Федорчук Володимир Васильович, 51 осередок;

Народна партіяЛинок Петро Васильович, 49 осередків, ;

Соціалістична партія УкраїниПідгурський Микола Петрович, 53 осередки;

Українська платформа – Костюк Петро Степанович, 22 осередки;

Батьківщина – Данилюк Ігор Леонтійович, 20 осередків;

Фронт змін – Цимбалюк Юрій Володимирович;

Комуністична партія України – Лезур Микола Григорович;

Сильна Україна – Козиренко Валентина Петрівна.

         Опозиційними в районі є:

- районна організація політичної партії „ Фронт змін” - Цимбалюк Юрій Володимирович;

- районна партійна організація „ Всеукраїнського об’єднання

„ Батьківщина” – Данилюк Ігор Леонтійович;

-районна організація політичної партії „ Наша Україна” – Вельчинський Микола Романович,

які здійснюють свою діяльність згідно Конституції України, відповідно до Закону України „ Про політичні партії”.

        В районі переслідувань за політичними мотивами не спостерігається. Наявності розколів та альтернативних лідерів у районних організаціях політичних партій не виявлено. Стосунки осередків політичних партій району з центральними партійними органами звичайні робочі.
  
       Діє Громадська приймальня Голови Верховної Ради, народного депутата України Володимира Литвина, її очолює Михайло Васильович Ділодуб. Сам факт постановки проблемних питань розвитку регіону, соціально-економічних та інших проблем перед Головою Верховної Ради дав змогу вирішити в районі дуже багато з них.

         Також діють Громадські приймальні районних осередків політичних партій: Партії Регіонів, ВО „ Батьківщина
”, „ Наша Україна”, „ Українська платформа”, „ Сильна Україна”, „ Собор”,


„ Фронт змін”, „ Соціалістична партія України”, Комуністичної партії України.

       Здебільшого на прийом звертаються громадяни з питань надання матеріальної допомоги, щодо оформлення соціальних пільг, земельних питань, надання юридичних роз’яснень.

         Найбільш вагомою подією для суспільно-політичного життя району став візит 5 березня 2012 року голови Верховної Ради України, народного депутата України Володимира Михайловича Литвина, голови облдержадміністрації Сергія Миколайовича Рижука, голови обласної ради Йосипа Антоновича Запаловського, народного депутата України Миколи Миколайовича Рудченка. Ця подія викликала позитивну реакцію громадськості.

         Нещодавно, а саме 30 березня 2012 року відбулася зустріч голови районної організації Партії регіонів, голови райдержадміністрації Володимира Васильовича Федорчука, заступника голови районної організації Партії регіонів, голови районної ради Ігора Миколайовича Строєва з депутатами місцевих рад від Партії регіонів. Зустріч відбулася у руслі конструктивного діалогу, у ході якого було обговорено найважливіші питання соціально-економічного розвитку району та об’єднання спільних зусиль усіх депутатів у їх вирішення.

Зв’язки з громадськістю


       Райдержадміністрація постійно взаємодіє з громадськими організаціями і більшістю районних партійних організацій. При цьому відбувається порозуміння та зворотній зв’язок. Організації допомагають у своїй роботі органам виконавчої влади у питаннях соціально-економічного розвитку району, оскільки керівниками, членами цих партій та організацій переважно є державні службовці, керівники організацій та установ, депутати районної та міської ради. 

         При райдержадміністрації створено Політичну раду, до складу якої входять керівники найдієвіших районних організацій політичних партій з метою більш повного врахування позицій політичних сил, пропозицій та рекомендацій щодо налагодження конструктивної дії між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування і об'єднаннями громадян та для забезпечення політичної стабільності в районі. 

         Також діє Громадська рада при райдержадміністрації для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики. На засіданнях Ради розглядаються питання соціально-економічного розвитку району, обговорюються проекти розпорядчих документів, що стосуються громадськості.

        Найближчим часом заплановано провести спільне засідання Політичної та Громадської рад, оскільки виникає ряд проблемних питань, які турбують громадськість та потребують її втручання у хід їх вирішення.

        Найактивніше районна державна адміністрація співпрацює при проведенні заходів із громадськими об’єднаннями громадян: районною організацією ради ветеранів, районною радою жінок, районною спілкою воїнів-інтернаціоналістів, районною організацією товариства сприяння обороні України, районною спілкою “Чорнобиль 94” та з районними організаціями Партії регіонів, Народна партія, Сильна Україна.

Порівняльний рейтинг громадської впливовості

         Протягом лютого 2012 року сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю апарату райдержадміністрації в районі було проведено анкетування з метою визначення громадсько-політичних настроїв жителів району стосовно майбутніх парламентських виборів.

         Опитування здійснювалось шляхом письмового анонімного анкетування респондентів. У ньому взяли участь 500 респондентів різного віку та роду занять.

         Результати проведеного опитування засвідчили, що переважна більшість населення, а саме:

         - 71 % - візьме участь у парламентських виборах;

         - 14 % - ще не вирішили;

        - 11 % - не підуть на вибори;

        - 4 % - ще не вирішили.

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради

України найбільше голосів люди віддали б:

-         52 % - Партію регіонів;

-         11 % - Фронт змін;

-         10 % - Проти всіх;

-         9 % - ВО „ Батьківщини”;

-         6 % - УДАР;

-         5 % - інше;

-         4 % - не визначились;

-         3 % - Народна партія;

-         2 % - ВО „ Свобода”.

 

На виборах до Верховної Ради ( 2012) збираються голосувати:

-         61 % - за туж політичну силу, що й на минулих виборах;

-         13 % - за іншу політичну силу;

-         11,2 % - важко відповісти;

-         10 % - не голосували на минулих виборах або не збираються голосувати на цих виборах;

-         3 % - не пам’ятають за кого голосували на минулих виборах.

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися наступної неділі,

респонденти вважають, що 5 % виборчий бар’єр здолають ( можна було обирати декілька варіантів відповіді):

-         77 % - Партія регіонів;

-         34 % - ВО „ Батьківщина”

-         29 % - Фронт змін;

-         15 % - Народна партія;

-         13 % - не визначились;

-         6 % - КПУ;

-         5 % - УДАР;

-         3 % - ВО „ Свобода”;

-         2 % - Наша Україна.

Оцінка діяльності райдержадміністрації з боку політичних сил та громадськості

        Останні соціологічні опитування проведені на території населених пунктів району показали, що районна державна адміністрація отримала в основному позитивну оцінку своєї роботи: 39 % опитаного населення оцінили її як середню, 12 % - поставили високу оцінку, 18 % - робота значно покращилася.

       Так жителі району в переважній більшості висловлюють думку, що останнім часом значно покращився діалог органів влади з громадськістю. Оскільки ефективною щодо забезпечення відкритості та інформування про діяльність органів виконавчої влади була і є участь керівництва райдержадміністрації, районної ради, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, районних служб та установ у сходах громадян.

        З боку політичних сил висловлюються окремі пропозиції щодо соціально-економічного розвитку регіону, своє бачення тих чи інших питань, але все це відбувається в руслі цивілізованого діалогу.

Ідеологічно-просвітницька робота. Засоби масової інформації

        Райдержадміністрацією постійно проводиться робота з інформування громадськості району про діяльність органів державної влади. Протягом 2011 року та І кварталу 2012 року з метою організації виконання Указу Президента України “Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої владина сторінках міськрайонної газети „ Слово Полісся” було опубліковано 319 матеріалів про діяльність райдержадміністрації та її структурних підрозділів, в тому числі 217 публікацій було надано її керівниками і спеціалістами, районних служб та установ. 39 публікацій – представниками районних осередків громадських організацій, політичних партій, релігійних організацій.

        На сторінках газети запроваджено рубрики: „Влада за роботою”, „ У райдержадміністрації”, „ Віч-на-віч із владою” та багато інших - у кожному подається інформація про основні суспільно-політичні події, що відбуваються в країні та районі, роботу органів державної влади всіх рівнів.  

         Майже в усіх номерах друкуються вітання керівництва району і міста до державних, міжнародних, релігійних та професійних свят.

        Затверджено графіки виступів заступників голови райдержадміністрації, начальників управлінь, відділів структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників районних служб в міськрайонній газеті „ Слово Полісся”.

         Протестні акції, які б вплинули на суспільно-політичну ситуацію в районі найближчим часом не прогнозуються.

         Суспільно-політична ситуація в районі на даний час стабільна. Взаємодія провладних та опозиційних сил є зрозумілою

 

 

 

 

Завідувач сектору з питань внутрішньої

політики, зв’язків із засобами масової

інформації та громадськістю   апарату

райдержадміністрації                                           Леся Іщук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3