Інтерв'ю з головою Баранівської райдержадміністрації

«Для мене найважливіше – не кидатися словами на вітер, а робити реальні зміни, корисні справи для кожного, які будуть помітними на усіх рівнях»

Вимогливість як керівника, вміння чітко ставити завдання, вказуючи найоптимальніші шляхи їх вирішення і, водночас, здатність розуміти колег та людей, їхні потреби й проблеми - ось що відрізняє голову Баранівської райдержадміністрації Миколу Романовича Вельчинського від багатьох інших людей, наділених владою і відповідними повноваженнями.    

               

 

Миколо Романовичу, вже більше трьох років ви очолюєте Баранівську районну державну адміністрацію. Що для Вас є найважливішим на посаді і які пріоритети ставите перед собою?

Бути керівником у сучасних реаліях складно, адже моя посада вимагає і принциповості, і відповідальності, і широкого кругозору, і знань. Для мене найважливіше – не кидатися словами на вітер, а робити реальні зміни, корисні справи для кожного, які будуть помітними на усіх рівнях.  

Звичайно багато питань вирішуються набагато швидше і ефективніше, коли люди довіряють владі і підтримують її.  

Моя команда – це люди, які хочуть змін. А результати, думаю, через кілька років люди оцінять. 

Для себе я визначив основні напрямки робо ти, над якими ми будемо працювати задля процвітання нашого району: завершення процесу  децентралізації, розвиток економіки району, соціальної сфери, врегулювання земельних питань та вирішення тих завдань, які ставитимуть перед нами Президент України, Уряд, Житомирська обласна державна адміністрація.

Зараз триває процес децентралізації в Україні, а як воно відбувається на практиці, безпосередньо в Баранівському районі?

 Хочу сказати, що ми серед перших в області влилися у процес формування об’єднаних територіальних громад. На даний час в районі вже створено три об’єднані територіальні громади: Баранівська – до складу якої увійшло 1 міська, 1 селищна та 11 сільських рад, а це 34 населені пункти, Довбиська об’єднала 2 селищні ради, а це 11 населених пунктів та Дубрівська, до складу якої увійшло 4 сільські ради або 12 населених пунктів.

Не увійшли до жодної із створених об’єднаних територіальних громад Першотравенська та Кам’янобрідська селищні ради, тож на даний час проводиться роз’яснювальна робота серед жителів цих рад щодо необхідності приєднання до однієї із утворених об’єднаних територіальних громад. 

Відомо, що вирішальним фактором стабільного розвитку економіки є ефективна діяльність суб’єктів господарювання всіх форм власності. Розкажіть про розвиток економіки в районі.

На сьогоднішній день зростання обсягів виробництва забезпечено завдяки ДП «Баранівське лісомисливське господарство», ПАТ «Мар’янівський склозавод», ТОВ «Органік мілк» та ТОВ «Довбиський фарфор».

Промислові підприємства, які працюють з інноваціями на території району, запроваджують новітні сучасні технології виробництва, працюють над оновленням асортименту продукції, її конкурентоздатністю – це ПАТ «Мар’янівський склозавод», ТОВ «Довбиський фарфор», ТОВ «Декор-кераміка»,  ТОВ «Ван Ланд», ТОВ «Будівельно – виробнича компанія «Баранівський ДОК», ТОВ «Органік мілк», а також приватні підприємці району, які виробляють меблі, тротуарну плитку, вироби з відходів деревини, столярні вироби, металеві вироби.

Спостерігається тенденція до росту показників у галузі сільського господарства. У порівнянні з минулорічним періодом на 152 тонни збільшилося валове виробництво молока, зросла продуктивність корів на 1 середньорічну корову, вирощено мяса в живій масі 235 тонн. Поголів’я великої рогатої худоби зросло на 341 голову і становить 3568 голів, з них 1311 корів.

Посів сільськогосподарських культур проведено на площі 18070 га, або на 990 га більше, як в минулому році.

Інвестиції для району є невід’ємною складовою його стабільного економічного зростання. З кожним реалізованим інвестиційним проектом створюються нові робочі місця, збільшуються надходження до бюджету, підвищується конкурентоспроможність підприємств району.

Так підприємствами ТОВ «Агровест Груп», СТОВ «МиРославель – Агро» та ПП «Галекс  Агро» завершено роботи по реконструкції тваринницьких комплексів, підприємством ТОВ «Органічний м’ясний продукт» у м. Баранівка проведено роботи по будівництву сучасного комплексу по переробці м’яса і виробництву м’ясної продукції.

У місті Баранівці, селищах Першотравенськ, Кам’яний Брід, Довбиш та селі Дубрівка  відкриті цехи №1, №2,№3, №4 , №5 та №6 Баранівської філії товариства  «Ріф – 1» по пошиттю заготовок для взуття, де створено понад 440 нових робочих місць.

Миколо Романовичу, розкажіть, будь ласка, про стан впровадження медичної та освітньої реформ в районі?

З метою впровадження медичної реформи в районі створюються  належні умови для укладання декларацій між лікарями та пацієнтами за допомогою електронної системи охорони здоров’я «Е-health». На сьогоднішній день вже  укладено  9861 декларацію.        

Комп’ютеризація  лікарів сімейної медицини у районі  проведена в повному обсязі. Вирішуються питання пов’язані з матеріально-технічним забезпеченням  медичних закладів.  

З липня місяця поточного року планується  фінансування закладів охорони здоров’я у статусі некомерційних комунальних підприємств. Після підписання відповідних договорів ці медзаклади первинної допомоги почнуть отримувати прямі виплати за надані  медичні послуги від Національної служби здоров’я України.

На даний час розробляється детальний план території  в с. Дубрівка Баранівського району по вул. Адмірала Левченка, 137 з метою відведення земельної ділянки  під будівництво  амбулаторії загальної практики сімейної медицини  нового зразка. 

Якщо говорити про реформу української освіти, то починає вона свій старт вже в цьому році. І головна мета – сворити школу, в якій приємно буде навчатися і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

Для того, щоб запустити «Нову українську школу», насамперед, потрібно "перенавчити"вчителів. На базі Баранівської гімназії під керівництвом відповідного тренера вчителі нашого району вже проходять перепідготовку.

Також 12 червня 2018 р. в м.Новоград-Волинському  відбудуться навчальні тренінги  голів методичних об’єднань вчителів музичного та образотворчого мистецтв, фізичної культури району для підготовки до роботи в перших класах у 2018-2019, 2019-2020 навчальних роках.

А з 16 по 18 серпня 2018 року тренер, яка пройшла відповідну підготовку (це вчителька англійської мови Новоград-Волинського навчально-виховного комплексу «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня»), навчатиме вчителів англійської мови, які будуть працювати з учнями перших класів у 2018/2019 навчальному році.  Після 3-денної очної форми навчання 23 - 31 серпня вчителі англійської мови навчатимуться дистанційно за онлайн формою навчання. 

Варто зазначити, що зросла з 1 січня 2018 року на 10 % заробітна плата педагогів. Крім того вони щомісяця отримують 20 % за престижність роботи.

Для проведення співфінансування на придбання комп’ютерної техніки та техніки для друкування, копіювання, сканування, ламінування для діяльнісного навчання учнів 1-их класів у 2018/2019 навчальному році рішеннями сесій виділено кошти з місцевих бюджетів: Баранівської районної ради  у сумі 19700 грн., Баранівської міської ОТГ – 104800 грн., Довбиської селищної ОТГ – 19720 грн., Дубрівської сільської ОТГ – 19720 грн.

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету для району та об’єднаних територіальних громад виділено субвенцію з місцевого бюджету: Баранівському району – 170150 грн., Баранівській міській ОТГ – 795010 грн., Довбиській селищній ОТГ – 161880 грн., Дубрівській сільській ОТГ – 161270 грн. Ці кошти будуть спрямовані на підготовку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та відповідного мультимедійного контенту для початкових класів.

Питання модернізації закладів освіти, їх утеплення перебувають на постійному контролі. Вдалося чимало зробити протягом 2017-2018 років: проведено поточні ремонти в котельнях, перевірено надійність водопостачання теплових мереж, проведено фарбування і написи трубопроводів та устаткування котелень. Призначено відповідальних осіб за справний стан та безпечну експлуатацію обладнання котелень.

Перед початком опалювального сезону оператори котелень закладів освіти пройшли навчання, організовані Баранівським міськрайонним центром зайнятості. Закуплено і завезено в загальноосвітні школи 387,9 складометра дров (110,8 % від потреби), в Кам’янобрідську ЗОШ І-ІІІ ст. закуплено 73,3 т. вугілля (100,4 % від потреби).

Завершено роботи по облаштуванню внутрішніх туалетів у Кам’янобрідській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Фінансування даних робіт проводилося за рахунок коштів районного бюджету в сумі 119979,00 грн. та іншої субвенції обласного бюджету в сумі 342000,00 грн.

За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами закуплено корекційне обладнання на суму 14945 грн. та проводилась оплата корекційно-розвиткових занять (2849 грн. 75 коп.).  

У школу також придбано і встановлено систему фільтрації води вартістю 50280 грн.

У минулому році проведено капітальний ремонт асфальтобетонного покриття прибудинкової території Першотравенської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 193518,95 грн., закінчено капітальний ремонт -  заміна підлоги, в спортивному залі Першотравенської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 457278,44 грн., встановлено систему фільтрації води вартістю 34720 грн.

У грудні 2017 р. на капітальний ремонт спортивного залу Першотравенської ЗОШ І-ІІІ ст. витрачено 57372 грн.

Також проведено енергозберігаючі заходи: заміна вікон на металопластикові блоки (44100 грн. та 68182 грн.).

У березні 2018 року виготовлено проектно-кошторисну документацію по об’єктах:  «Капітальний ремонт спортивного залу Першотравенської ЗОШ І-ІІІ ст. (енергозберігаючі заходи, заміна вікон та дверей на металопластикові)» - 689,30 грн., «Капітальний ремонт частини покрівлі в Першотравенській ЗОШ І-ІІІ ст.» - 7605,00 грн.

Зроблено велостоянки в закладах загальної середньої освіти. Планується також придбати бензопили.

 

2017-2020 роки оголошені  Президентом України роками доріг. Як це гасло реалізовується в нашому районі?

 Це не просто гасло, а чітка настанова того, що наші дороги мають бути  приведені в належний стан. Якщо говорити на прикладах, то у цьому році ми плануємо відремонтувати автомобільні дороги місцевого значення в Баранівському районі на суму 19 млн. 860 тис. грн. або 58,3 км. Саме така позиція влади і співпраці голови облдержадміністрації Ігоря Гундича з головами райдержадміністрацій. Ми дуже вдячні за таку позицію голови облдержадміністрації і за те, що він взяв до уваги наші пропозиції.

Наразі проводяться ремонтні роботи на дорозі місцевого значення Дубрівка-Баранівка. Також ремонтуватимуть дороги: Довбиш – Наталія, Мар’янівка – Биківка, Дубрівка – Баранівка – Йосипівка, Новоград-Волинський – Старокостянтинів – Климентіївка, Дубрівка – Хижівка через Закриниччя, Забару, Баранівка – Деревищина через Кашперівку, Озерянка – Гриньки, Новоград-Волинський – Ярунь –Баранівка.

Щодо ремонту окремих з цих доріг оголошено конкурси на визначення виконавця робіт, за результатами яких розпочнуться ремонтні роботи.

До речі, за рахунок коштів місцевих бюджетів, в районі проведено ямковий ремонт доріг, а також покладено асфальтне покриття в м. Баранівка на загальну суму понад 1 мільйон гривень.

Також продовжується поточно-середній ремонт дороги Довбиш-Залужне, розпочатий у 2017 році.

Варто зазначити, що у цьому році з державного бюджету усім трьом ОТГ нашого району виділено кошти на розбудову інфраструктури: Баранівській міській – 6032100 грн., Довбиській селищній – 981500 грн., Дубрівській сільській – 210970 грн.

ОТГ мають повністю сформувати перелік проектів, які планують реалізувати за рахунок інфраструктурної субвенції, та надати його на погодження до ОДА.   Відтепер кошти субвенції можна використовувати і на капітальний ремонт об’єктів комунальної інфраструктури, і на капітальний ремонт вулиць і доріг. А також субвенція може бути використана для співфінансування інших програм і проектів, що реалізуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Україна четвертий рік поспіль продовжує перебувати у стані неоголошеної війни. Яку соціальну підтримку отримують учасники АТО?

На території району проживає 318 учасників бойових дій та 17 інвалідів війни з числа осіб, які приймали участь в АТО, а також 19 членів сімей загиблих військовослужбовців. 

Атовцям та членам їх сімей постійно надаються відповідні роз’яснення щодо пільг та інших соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством, видаються направлення для професійного навчання, перенавчання та профорієнтації до Баранівського РСТК ТСО України, а також виділяється одноразова грошова допомога.

Сім сімей загиблих військовослужбовців отримали житло. 

У 2017 році 15 учасників бойових дій пролікувалися в  санаторіях, поставлено на чергу для забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням згідно медичних показань ще 12 осіб даної категорії.

Сім’ям загиблих учасників АТО встановлено статус «Члена сім’ї загиблого ветерана війни» та видані відповідні посвідчення, які дають право на 50 % пільги на відшкодування витрат за житлово-комунальні послуги в межах встановлених норм.  

І на завершення нашої розмови – про боротьбу з корупцією?

Безперечно у районі дотримуються вимоги щодо запобігання та протидії корупції. Так, в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації проведено обговорення нового антикорупційного законодавства, визначені особи відповідальні по запобіганню та виявленню корупції, ведеться робота щодо вчасного заповнення електронних декларацій державних службовців.

Забезпечується суворе дотримання встановлених чинним законодавством вимог при проведенні конкурсів на заміщення вакантних посад державних службовців, стажування, просування по службі, присвоєння чергових рангів, а також здійснюються заходи, передбачені Порядком перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій.

Тож закликаю усіх на необхідності дотримання чинного законодавства з питань запобігання корупції як при виконанні посадових обов’язків, так і в повсякденному житті. Тільки тоді ми будемо жити в правовій і процвітаючій країні.

А взагалі хочу сказати, що ми повинні бути єдиною командою - і органи виконавчої влади, і органи місцевого самоврядування, адже працюємо на благо та добробут наших людей.

Щиро дякую за розмову. Нехай щастить.

Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3