Жахлива ситуація із забруднення річок Хомора та Случ тепер на особливому контролі

Жахлива ситуація із забруднення річок Хомора та Случ тепер на особливому контролі у Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

Адже саме за його дорученням, 9 червня у місті Полонному Хмельницької області, відбулося спільне засідання Хмельницької та Житомирської регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо вирішення питання забрудненням річок Случ та Хомора.

Засідання провели голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк, заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш.

Також у засіданні взяли участь перший заступник Голови Державної екологічної інспекції України, виконуючий обов’язки Голови Держекоінспекції України Ігор Яковлєв, заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України Павло Гвозденко, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, зокрема, голова Баранівської райдержадміністрації Микола Вельчинський, органів місцевого самоврядування, керівники обласних екологічних інспекції Житомирщини та Хмельниччини, виробничники та громадськість.

«Ситуація із забрудненням річок Случ і Хомора мала вирішитися ще у минулому році. Був підписаний спільний протокол між Житомирською ОДА та директором Понінківської картонно-паперової фабрики, але сьогодні ніхто не може навіть сказати, що з тих зобов’язань виконано, а що ні. Температура повітря підвищилася і знову загинули риба і раки. Ситуація тепер на контролі у Геннадія Зубка. Сьогодні маємо напрацювати шляхи вирішення з конкретними термінами та відповідальними особами, щоб знову через рік не збиратися з цього ж приводу», – наголосив Ігор Гундич.

Присутні заслухали представників екологічної інспекції, Понінківської фабрики, громадськості. Пропозиції будуть внесені до протокольного рішення, яке буде сформоване та підписане до 13 червня.

За словами спеціалістів, процеси у річці Хомора, які стають причиною загибелі риби, відбуваються тому, що очисні споруди фабрики не виконують ту роль, які вони повинні виконувати.

Про це розповів виконуючий обов’язки Голови Держекоінспекції України Ігор Яковлєв.

«На очисних спорудах Понінківської картонно-паперової фабрики немає повного циклу біологічного очищення. Замість того процеси бродіння, видалення аміаку, сірководню відбуваються в самій річці. Ці процеси стають причиною загибелі живих організмів», – зазначив Ігор Яковлєв.

Пропускна спроможність очисних споруд Понінківської картонно-паперової фабрики становить 15 тисяч кубометрів скидів на місяць, натомість фабрика скидає щомісяця 45 тисяч кубометрів.

За актом 25 травня 2017 року, який був складений спеціалістами екоінспекції, завдані збитки за кількістю загиблої риби склали 3 млн 9 тисяч гривень.

Як зазначив Ігор Яковлєв, протягом 2016-2017 років Державною екологічною інспекцією України, її територіальними органами у Житомирській та Хмельницькій областях зроблено 6 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства Понінківською картонно-паперовою фабрикою. За результатами проведених перевірок вод встановлено здійснення наднормативних скидів забруднюючих речовин фабрикою та КП «Полонне тепловодопостачання».

За фактом встановлених порушень до товариства «Понінківська картонно-паперова фабрика» вжито заходи адміністративного впливу у вигляді штрафів за статтями 48, 59, 60, 61, 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення на загальну суму 2686 гривень. Були видані приписи про усунення виявлених порушень, пред’явлені в установленому порядку 4 претензії на відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства на загальну суму 20 645 гривень.

Полонському підприємству водопровідно-каналізаційного господарства пред’явлено претензії на відшкодування збитків на загальну суму 64 814 гривень.

Попередньо учасники засідання прийняли рішення про те, що Понінківська селищна рада має забезпечити розробку проектно-кошторисної документації з розчищення русла р.Хомора, а профінансувати відновлення річки має Понінківська фабрика. Також мають бути реконструйовані міські очисні споруди у Полонному.

Після засідання учасники оглянули очисні споруди Понінківської картонно-паперової фабрики.

  

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3