Легалізація робочих місць- соціальна захищеність кожного працюючого

Соціальна захищеність кожного працюючого громадянина – це передусім легалізація робочих місць та заробітної плати.

За останні роки в Україні все більших обертів набирає нелегальне працевлаштування. Причини, в основному, очевидні. Адже така ситуація із працевлаштуванням влаштовує і робо­тодавця, якому не потрібно сплачувати податки, мати зайвий клопіт із оформленням працівника, і робітника, який отриму  більше грошей «у конверті».

Про державну політику у сфері легалізації найманих працівників говорили 9 червня на засіданні районної робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення, яке відбулося у райдержадміністрації за участі членів робочої групи, а також запрошених представників ОТГ та селищних рад , фізичних осіб-підприємців.

Голова райдержадміністрації Микола Вельчинський на початку засідання наголосив, що питання легалізації робочих місць є одним з найважливіших і найгостріше стоїть на контролі у губернатора області, тому потрібно працювати дієво та результативно.

«Легалізація робочих місць передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави. Тому наразі важливо, щоб роботодавець був зацікавлений легально працевлаштовувати своїх працівників", - зауважив Микола Романович.

Про результати роботи районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення доповіла заступник  начальника управління праці та  соціального захисту населення райдержадміністрації Алла Каленикова. Вона повідомила, що в районі проводиться відповідна робота з питань  погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, легалізації робочих місць.

Зокрема, постійно здійснюється моніторинг за станом виплати заробітної плати працівникам району та рівня оплати праці. За січень-квітень 2017р. рівень середньомісячної заробітної плати на одного штатного працівника за статистичними даними   становить 4750  грн.

З метою детінізації шляхом легалізації виплати заробітної плати та зменшення нелегальної зайнятості для збільшення податкових надходжень та забезпечення соціального захисту найманих працівників, розпорядженням голови Баранівської райдержадміністрації від 15.05.2017 року №115 створена районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення у новому складі.

Станом на 01.06.2017 року обстежено 65 суб’єктів підприємницької діяльності, у 39 суб’єктів господарювання виявлено 59 працівників без належного оформлення трудових відносин. За результатами проведених обстежень із керівниками  проведена роз’яснювальна робота щодо відповідальності згідно чинного законодавства.  Внаслідок проведеної роботи зареєстровано 57 працівників. За результатами вжитих спільно з органами Державної фіскальної служби заходів  донараховано 51,0 тис.грн.  податків.

За рейтинговою оцінкою по області  у цьому напрямку за січень-травень район займає 17 місце серед 28 територіальних одиниць.(попередньо).

Крім того з початку цього місяця  робочою групою виявлено 11 працівників без належного оформлення трудових відносин, які після проведеної роботи зареєстровані згідно чинного законодавства.

У ході проведення засідання комісії відбулося активне обговорення проблемного питання.

Про останні нововведення в законодавстві, які стосуються ле­галізації найманих працівників, штрафів за невиконання вимог законів про працю, повноваження державного інспектора праці розповів Юрій Гайчук.

Зокрема він повідомив, що  відповідальність яка застосовується до недобросовісних роботодавців така: 320 000 грн. штрафу – у разі перешкоджанню перевірки державному інспектору неоформлених працівників трудовим договором, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску та 96 000 грн. – за кожного працівника який: працює без договору; оформлений на неповний робочий день, але фактично працює повний робочий день; видана заробітна плата без відрахування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку; порушено терміни виплати або виплачено не в повному обсязі заробітну плату.

Також на засіданні піднімалися питання сплати податку за землю до селищних рад власниками Першотравенського заводу електротехнічного фарфору та  колишнього Кам’янобрідського фаянсового заводу, здійснення перевірки розважальних закладів у місті Баранівка.

Олександр Мігей, підприємець, запронував проводити активну роз’яснювальну роботу з питань легалізації на місцях, а саме провести семінари для підприємців за участю членів робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення, а також представників ОТГ та селищних рад.

Підводячи підсумки засідання, Микола Вельчинський дав відповіднідоручення та зауважив, що діяльність робочої групи у поточному році продовжується у межах повноважень: виїзні обстеження, проведення співбесід з фізичними особами-підприємцями на засіданнях, надсилання офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями легалізації найманої праці.

  

Шановні працедавці!

        Легалізуйте зайнятість населення та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. У випадку ігнорування цієї вимоги контролюючі органи  будуть застосовувати всі заходи впливу за порушення законодавства з праці у межах їх компетенції.

  

  

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3