відбулася розширена нарада щодо створення Госпітальної ради Новоград-Волинського госпітального округу

  В Україні стартувала медична реформа, яка полягає в зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги. 
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року №196-р затверджено Перелік та склад госпітальних округів Житомирської області. Госпітальна рада – дорадчий орган, створений учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.
Відповідно на території Житомирської області утворено 4 госпітальні округи, в тому числі і Новоград-Волинський, до якого увійшли заклади, розміщені на території міста Новоград-Волинського, Баранівського, Ємільчинського районів, за винятком Барашівської сільської ради Новоград-Волинського району.
13 червня у конференц-залі Молодіжного центру м.Новоград-Волинський відбулася розширена нарада щодо створення Госпітальної ради Новоград-Волинського госпітального округу.
У нараді взяли участь начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик, представники медичної галузі Житомирської області, а також представники влади та медичної галузі Новоград-Волинського, Баранівського (голова райдержадміністрації Микола Вельчинський, начальник відділу освіти,охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації Віктор Осіпчук, головний лікар КЦРЛ Ігор Шатровський, заступник головного лікаря КЦРЛ Олена Ніколайчук) та Ємільчинського районів.
Обговорюючи суть та переваги медичної реформи на нараді кожен її учасник мав змогу висловити своє бачення та пропозиції. Зокрема, було наголошено, що головною метою створення госпітального округу є сприяння організації та функціонування мережі закладів охорони здоров'я у спосіб, що дозволить забезпечити якість і своєчасність надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню та ефективне використання бюджетних коштів.
«Сьогодні це перша нарада в області з даного питання. Оскільки сесії об’єднаних територіальних громад, районів ще не провели своїх засідань і не делегували повноваження майбутнім делегатам Госпітальних рад. Ми були на засіданнях Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ і на зустрічі з головою Комітету Ольгою Вадимівною Богомолець. Приємно те, що сьогодні Комітет з питань охорони здоров’я дійсно став основним лідером у формуванні стратегії реформування галузі охорони здоров’я. Я впевнений, що як пацієнти, так і медичний персонал, бажають, щоб рівень надання медичної допомоги і доступність медицини були набагато вищими. Тож сьогодні разом із владою на місцях необхідно опрацювати всі можливі побажання і врахувати можливості сформованих госпітальних округів, для того, щоб надання медичної допомоги дійсно принесло позитивний результат»,- наголосив начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик.
Безумовно реформи у сфері медицини вже давно потрібні. І для успішної реформи потрібно не лише бездоганно володіти теорією, але й на практиці забезпечити виконання всіх умов, серед яких: ремонт доріг, забезпечення матеріальної бази для центрів медичного обслуговування та кваліфіковані фахівці – сімейні лікарі.
За результатами обговорення було прийнято рішення на наступній нараді обрати голову Госпітальної ради, заступника голови та секретаря.


Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3