4 роки децентралізації: Житомирщина в лідерах, – Роман Щебетов

 

Житомирщина залишається лідером реформи децентралізації, реалізацію якої ініціював Президент України. Завдяки цьому за 4 роки на відновлення та розбудову нових «символів змін» область отримала 588,5 млн грн із Державного фонду регіонального розвитку.

На цьому акцентував заступник голови ОДА Роман Щебетов сьогодні, 4 грудня, під час Ради регіонального розвитку Житомирщини.

За його словами Житомирська область займає перше місце в рейтингу областей щодо формування об’єднаних територіальних громад. А м. Житомир – перший обласний центр України, що скористався можливістю приєднати суміжну сільську громаду.

«Упродовж 2015-2018 років на території Житомирщини утворилися 54 об’єднані територіальні громади, 45 з яких вже мають прямі міжбюджетні відносини з державою. Наразі майже 66% території області та близько 70% населення охоплюють об’єднані громади. Такий вдалий старт на початку реформи дала фінансова підтримка ОТГ – як із Державного фонду регіонального розвитку, так і у вигляді субвенції на розвиток інфраструктури. Так, за останні 4 роки із коштів ДФРР на відновлення соціальних об’єктів область залучила 588,5 млн грн. Крім цього, місцеві бюджети співфінансували проекти ще на понад 200 млн грн», – зазначив Роман Щебетов.

Заступник голови ОДА наголосив на тому, що уже в 2014 році перші 9 ОТГ реалізували 87 проектів інфраструктури за рахунок державного бюджету на суму 54,5 млн грн. Ще 6 проектів відновили за кошти ДФРР. І саме ці об’єкти стали візуальним прикладом ефективності реформи децентралізації.

«Наша область надавала і надає пріоритет інвестиційним проектам, які реалізуються саме в об’єднаних громадах. Вже у 2017-2018 роках із загальної кількості об’єктів, які фінансувалися із ДФРР, більшість – це об’єкти у громадах. За рахунок цих коштів в ОТГ утеплили навчальні та дошкільні заклади, зробили капітальний ремонт цих приміщень закупили нові шкільні автобуси, перевели котельні, влаштували освітлення та водопостачання», – підкреслив Роман Щебетов.

Роман Щебетов акцентував, що Житомирська область, як один із лідерів децентралізації, має на меті першою і завершити процес обʼєднання. Тому вже у наступному році Житомирщина має завершити перспективний план і показати, яким чином будуть сформовані громади.

«Підготовка якісних і комплексних проектів, що будуть символами змін на Житомирщині, – це одне із головних завдань, яке ставить перед нами голова ОДА Ігор Гундич. Маємо зробити все, аби в наступних роках реалізувати все більше проектів, а населення бачило все більше результатів від впровадження головної реформи держави – децентралізації», – підкреслив заступник голови ОДА.

Нагадаємо, що Житомирщина може однією із перших завершити децентралізацію.

 
Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3