08 лютого відбудеться публічний звіт голови Баранівської райдержадміністрації

 

 До уваги жителів району!

08 лютого 2019 року  у великому залі засідань Баранівської районної ради ( вул. Соборна, 12, м. Баранівка) відбудеться публічний звіт голови Баранівської районної державної адміністрації.

Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використані кошти районного бюджету та інші питання щодо діяльності Баранівської райдержадміністрації у 2018 році.

Регламент заходу:

10.00 — 11.00 — публічний звіт голови районної державної адміністрації;

11.00 — 11.20 — відповіді на запитання.

На захід запрошуються  представники громадських об'єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експертів відповідних галузей і засобів масової інформації та усі зацікавлені особи.

Відповідальний структурний підрозділ: 

загально-організаційний відділ апарату районної державної адміністрації.

Контактна особа: 

Сержанська Наталія Франківна, начальник загально-організаційного відділу апарату районної державної адміністрації, тел. (04144)4-23-37, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Текст звіту додається

 

ЗВІТ

про здійснення Баранівською районною державною адміністрацією покладених на неї повноважень та стан розвитку відповідної території

 

І. Загальні питання

 1. Адміністративно-територіальний устрій, стан розвитку об’єднаних територіальних громад.

Баранівській район, як адміністративно - територіальна одиниця заснований у 1923 році.

Район відноситься до Поліської зони.

Площа району – 1,0 тис.кв.км, що становить 3,3% території Житомирської області.

До складу Баранівського району входять 3  об’єднані територіальні громади (1- Дубрівська сільська об’єднана територіальна громада утворена у 2015 році, 2- Баранівська міська та Довбиська селищна об’єднані територіальні громади утворені у грудні 2016 року) та 2 селищних ради, які об’єднують 63 населені пункти в т.ч. міст – 1,  селищ міського типу – 5, сіл – 57.

 1. Населення: чисельність, склад.

Чисельність наявного населення станом на 1 січня 2019 року становить 39,2 тис.осіб (3,2% від населення області), у тому числі: міського населення - 25,0 тис. осіб (63,8 % від населення району), сільського населення - 14,2 тис. осіб (36,2% від населення району).

Середній вік населення у районі  – 40-45 років. Сімей в районі – 13,5тис.

 1. Організаційно-кадрові питання райдержадміністрації.

У 2018 році головою райдержадміністрації видано 269 розпоряджень з основної діяльності. Найбільша їх кількість видана з питань: використання і охорони землі – 84; вдосконалення роботи апарату райдержадміністрації – 23; соціального захисту населення – 21, бюджету і фінансів – 16, материнства і дитинства – 15, оборони та цивільного захисту 14,

Протягом 2018 року керівництвом райдержадміністрації проведено 27 нарад. Також, проведено 12 засідань колегії райдержадміністрації, на яких розглянуто 27 питань, а саме:

Соціально-економічного розвитку – 2;

Сільського господарства – 2;

Бюджету і фінансів – 2;

Житлово-комунального господарства – 4;

Транспорту і зв’язку – 1;

Використання та охорони земель – 1;

Сім’ї та молоді – 2;

Науки і освіти – 1;

Соціального захисту населення – 1;

Праці і зайнятості  – 1;

Кадрових питань – 1

Вдосконалення роботи апарату – 2;

Інші – 7

За результатами розгляду питань на колегіях було видано 27 розпоряджень голови райдержадміністрації.

В районній державній адміністрації налагоджено роботу щодо реалізації державної політики з питань управління персоналом, якісного добору та ефективного використання кадрового потенціалу, надання методичної допомоги працівникам служб управління персоналом структурних підрозділів районної державної адміністрацій, контролю за дотриманням чинного законодавства з питань державної служби.

У 2018 році здійснено заходи щодо упорядкування структурних підрозділів районної державної адміністрації, згідно з якими  чисельність структурних підрозділів районної державної адміністрації збільшено на1 одиницю (з 52 до 53 одиниць). Штатна чисельність працівників апарату районної державної адміністрації становить 17 одиниць. В апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації протягом 2018 року звільнено державних службовців.

Кадровий потенціал районної державної адміністрації складає 61 державний службовець.

У 2018 році в районній державній адміністрації проведено 4 конкурси                           на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В».

Протягом року в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації призначено 5 державних службовців, з них 4 державних службовці - за результатами конкурсу, 1 державний службовець – по переведенню на рівнозначну посаду.

За програмами тематичних короткострокових семінарів  15 державних службовців апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації підвищили кваліфікацію в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної ради. 1 працівник апарату райдержадміністрації підвищив кваліфікацію в Центрі післядипломної освіти Житомирського державного технологічного університету за професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців з питань запобігання корупції.

 1. Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Районна державна адміністрація тісно співпрацює з районною та місцевими радами. Плани роботи райдержадміністрації та районної ради взаємоузгоджуються, готуються перспективні (річні) та поточні (квартальні) плани роботи райдержадміністрації.

Спільно розробляються проекти місячних і тижневих планів основних організаційних заходів керівництва районної державної адміністрації та районної ради.

Для вивчення окремих проблем на місцях районна рада створює робочі групи, тимчасові комісії, до складу яких залучаються працівники органів виконавчої влади. Комісії працюють на рівних правах, разом готують висновки, пропозиції і рекомендації з питань, що вивчаються.

Голови постійних комісій та керівники депутатських фракцій політичних партій районної ради при розгляді важливих питань беруть участь у засіданнях колегії райдержадміністрації та районної ради розвитку.

Районною державною адміністрацією забезпечується здійснення повноважень, делегованих їй районною радою.

Щороку голова районної державної адміністрації звітує перед районною радою з питань виконання бюджету, програми соціально-економічного розвитку району та делегованих повноважень.

У Баранівській районній раді представлені 7 депутатських фракцій у складі 34 депутатів. Найбільша фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у складі 7 депутатів; фракція ВО «Батьківщина» - 6 депутатів; фракція політичної партії «Опозиційний блок» - 4 депутатів; фракція Радикальної партії Олега Ляшка – 3 депутати, об’єднана фракція політичних партій «Об’єднання «Самопоміч» та «Республіканська платформа» - 5 депутатів; фракція «Народна партія» - 4, фракція ПП «Українське об’єднання патріотів «Укроп» -  5 депутатів.

Органами місцевого самоврядування не приймалися рішення, які б викликали суспільний резонанс в районі.

 1. Стан виконання повноважень щодо соціально-економічного розвитку регіону

 1. Стан реалізації регіональної стратегії розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проектів регіонального розвитку.

До плану заходів на 2018-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року, затвердженого рішенням обласної ради від 22.12.2016р. № 413 увійшли настурні проекти Баранівського району:

-  Реконструкція системи теплопостачання з встановленням теплогенератора модульного для опалення Баранівської гімназії по вул. Соборна, 26 в місті Баранівці Баранівського району;

 

- Реконструкція системи теплопостачання з встановленням теплогенератора модульного для опалення Полянківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в Баранівському районі по вул. Шкільна 11 в смт Полянка Баранівського району;

 

- Відновлення сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Хомора у Баранівському районі;

- Будівництво спортивного залу Баранівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ольги Сябрук по вул. Звягельська, 17 у місті Баранівка Баранівського району;

 

- Капітальний ремонт будинку культури по вул. Новоград-Волинській, 88 А в селі Рогачів Баранівського району;

-Реконструкція дошкільного навчального закладу по вул. Адмірала Левченка, 133 у селі Дубрівка Дубрівської об’єднаної територіальної громади Баранівського району;

 

- Придбання контейнерів та спецтранспорту для збору та транспортування твердих побутових відходів, придбання техніки для виконання землекопальних робіт і грейдерування для сіл Дубрівської об’єднаної територіальної громади Баранівського району;

 

- Рекультивація сміттєзвалища в смт Кам’яний Брід Баранівського району;

- Будівництво підвісного пішохідного мосту через річку Случ у місті Баранівці Баранівського району;

 

- Освітлення вулиць в смт Кам’яний Брід Баранівського району – 2018 рік ;

- Капітальний ремонт площі Волі у місті Баранівці Баранівського району;

 

- Реконструкція станції знезалізнення в місті Баранівці Баранівського району;

 

- Встановлення водонапірної башти на законсервованій свердловині в смт Кам’яний Брід Баранівського району.

У 2018 році реалізовано проект: «Реконструкція системи теплопостачання з встановленням теплогенератора модульного для опалення Баранівської гімназії по вул. Соборна, 26 в місті Баранівці Баранівського району», «Реконструкція системи теплопостачання з встановленням теплогенератора модульного для опалення Полянківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в Баранівському районі по вул. Шкільна 11 в смт Полянка Баранівського району», що складає 15 % від загальної кількості проектів.

Інші проекти протягом 2018 року не реалізовувались.

 1. Зовнішньоекономічна діяльність.

 

За січень – вересень 2018 року обсяг експорту по району становив – 4831,2 тис. доларів США, імпорту – 2193,1 тис. доларів США.

Порівняно з відповідним періодом минулого року експорт збільшився на 13,5%, імпорт збільшився на 8,9%.

Позитивне сальдо за 2018 рік склало 2638,1 тис.дол.США (за відповідний період 2017 року  - +2235,6 тис.дол.США)

На формування позитивного сальдо вплинули показники за окремими товарними групами: деревина і вироби з деревини, молочна продукція, електротехнічний фарфор, меблі.

Експортується продукція в Білорусь, Молдову, Латвію, Словаччину, Чехію, Польщу, Німеччину, Францію, Австрію, Арабські Емірати, Угорщину, Італію, Туреччину, Казахстан та інші країни.

Обсяг прямих іноземних інвестицій станом на 01 жовтня 2018 року становить 5497,0 тис. дол. США, або 99,6% до відповідного періоду 2017 року.

Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одиницю населення наростаючим підсумком з початку інвестування складає 138,2 дол. США, проти 139,4 дол. США. у 2017 році.

 

 1. Бюджет, фінанси та облік.

Протягом 2018 року до бюджету району (без урахування міжбюджетних трансфертів)  надійшло 7602,4 тис. грн.

Порівняно з затвердженими місцевими радами показниками, з урахуванням змін, надходження до бюджету району на 239,0 тис. грн. або на 3,2 відсотка більші.

Забезпечено виконання планових показників, затверджених радами з урахуванням змін, по мобілізації доходів до загального фонду районним бюджетом на 100,7 відсотків   (додатково одержано 27,4 тис. грн) та бюджетами Кам'янобрідської селищної ради на 105,8 відсотків (додатково надійшло 66,9 тис. грн), Першотравенської селищної ради  при плані надходжень до загального фонду  1655,5 тис. грн фактично одержано 1688,2 тис. грн, тобто невиконання становить 102,0 тис. грн.

У 2018 році з державного бюджету місцевому бюджету району надійшло 5,2 млн. грн базової дотації. До загального фонду бюджету району надійшло з державного бюджету 184,7 млн. грн субвенцій.

Протягом 2018 року місцевими бюджетами району проведено видатків на загальну суму 206,3 млн. грн, з яких 204,4 млн. грн склали видатки загального фонду бюджету, в тому числі на заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 20,9 млн. грн, що становить 10,2% всіх видатків загального фонду.

Питома вага заробітної плати та інших соціальних виплат становить 86,2% від усіх видатків загального фонду бюджету.

На виплату допомог, надання пільг та субсидій населенню спрямовано 82,2% обсягу видатків загального фонду бюджету району або 168,0 млн. грн.

На придбання на продукти харчування – 0,8 млн. грн. На розрахунки з оплати комунальних послуг та енергоносіїв спрямовано 1,3 млн. грн.

 1. Управління державною власністю, дерегуляція та підприємництво.

 

Управління державною власністю.

 

Станом  на 01.01.2018 року на балансі відділу освіти, охорони здоров'я, сім'ї, молоді, спорту та культури Баранівської районної державної адміністрації рахується нерухоме майно, а саме, будівля  загальною площею 288,0 кв. м, гаражне приміщення площею 136 кв. м та земельна ділянка під будівлею площею 0,0848 га за адресою м. Баранівка, пр. Шкільний,1 (Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою від 10.03.200р. серія ЯЯ№ 076024).

 

 

Підприємництво.

 

Чисельний склад суб’єктів підприємницької діяльності  станом на 01.01.2019 року становить 1147  суб’єктів, в тому числі 958 фізичних та  189  юридичних осіб.

У загальній галузевій структурі району найбільшу питому вагу займає здійснення торгівельної діяльності та надання побутових платних послуг – 63%, промисловим виробництвом займається - 20% суб’єктів господарювання,  у сільському господарстві зосереджено - 8%, наданні послуг – 5%, інші – 4%.

Частка обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції становить 54,7%.

Питома вага податкових надходжень від суб’єктів малого підприємництва до бюджетів усіх рівнів за 2018 рік  - 54% проти 51% у 2017 році.

Кількість зайнятих працівників на малих підприємствах складає 3770 осіб.

 

Адмінпослуги

 

Протягом 2018 року райдержадміністрацією надавались адмінпослуги, а саме:

- проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців,

- надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,

- проведення державної  реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, юридичну особу,  у тому числі змін до установчих документів юридичної особи,

- проведення державної реєстрації включення відомостей про фізичну особу-підприємця, юридичну особу, зареєстрованих до 01 липня 2004 року, відомості про яких не містяться в ЄДР,

- проведення  державної  реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, реорганізації,

- припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,

- проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень,

- надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,

- забезпечення взяття на облік безхазяйного нерухомого майна,

- внесення змін до записів до Державного реєстру,

- внесення записів про скасування державної реєстрації прав, тощо.

Всього  протягом 2018 року було надано 2500 послуг.

Центром надання адміністративних послуг Баранівської міської  ради протягом 2018 року надано  адміністративних послуг:

 у сфері реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб  - 6635;
у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проведено державну реєстрацію:

-105 фізичних осіб-підприємців; 
- 14 юридичних осіб; 
- змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, юридичну особу, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи – 136;
- припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця – 102; 
- припинено юридичних осіб в результаті її ліквідації, реорганізації – 24;
у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень :
- зареєстровано право власності – 1512; 
- реєстрація іншого речового права -1257.

 

 1. Промисловість, сільське господарство, будівництво та інвестиції, транспорт та зв’язок.

 

Промисловість.

 

За січень – жовтень  2018 року основним колом підприємств реалізовано продукції на 486,7 млн. грн. Приріст становить 47,2% до відповідного періоду 2017 року.

Зростання обсягів виробництва забезпечено завдяки ТОВ «Органік мілк», ПАТ «Мар’янівський склозавод», ДП «Баранівське лісомисливське господарство».

До промислових підприємств, які працюють з інноваціями, запроваджують новітні сучасні технології виробництва, працюють над оновленням асортименту продукції, її конкурентоздатністю  відносяться ПАТ «Мар’янівський склозавод», ТОВ «Довбиський фарфор», ТОВ «Декор-кераміка»,  ТОВ «Ван Ланд», ТОВ «Будівельно-виробнича компанія «Баранівський ДОК», ТОВ «Органік мілк», а також приватні підприємці району, які виробляють меблі, тротуарну плитку, вироби з відходів деревини, столярні вироби, металеві вироби.

 

Сільське господарство.

Зернові культури зібрано на площі 11164 га, валовий збір зерна становить 55004 тонни у первинній вазі, що на 18020 тонн більше до минулого року. Відповідно урожайність зернових культур становить 49,3 ц/га, що більше на 16,1 ц/га від попереднього року.

Разом з тим, в сільськогосподарських підприємствах району повністю зібрано урожай технічних культур. Озимий ріпак зібрано на площі 1135 га валовий збір 2752 тонни при урожайності 26,1 ц/га, льон олійний з площі 131 га валовий збір склав 168 тонн при урожайності 12,8 ц/га, гірчиця з площі 274 га валовий збір 234 тонни при урожайності 8,6 ц/га, соняшник з площі 1239 га валовий  збір якого складає 1973 тонн, при середній урожайності 15,9 ц/га. Сою зібрано на площі 1194 га, валовий збір склав 2929 тонн, при середній урожайності 24,5 ц/га.

Під урожай 2019 року по сільськогосподарських підприємствах посіяно 4420 га озимих зернових культур. В розрізі культур посіяно: 350 га озимої пшениці, 245 га озимого ячменю та 675 га озимого жита. Крім того, проведено посів 549 га озимого ріпаку.

У галузі тваринництва станом на 01.01.2019 року поголів’я великої рогатої худоби становить 3547 голів, або 106% до відповідного періоду минулого року,  в тому числі поголів’я корів -  1268 голови, або 103% до минулого року.

Сільгосппідприємствами за 2018 рік вироблено 7244 тонни молока, що на рівні переднього року.  Вироблено 626 тонн м’яса, що становить 121 %, або на 108 тонн більше до попереднього року.

Обсяг валової продукції сільського господарства у 2018 році в усіх категоріях господарств у порівняльних цінах, за розрахунками, склав 248,7 млн. грн., у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 113,2 млн. грн., у господарствах населення – 135,6 млн. грн.

 

Будівництво.

Протягом січня-вересня 2018 року прийнято в експлуатацію 234,0 кв. м житла, темп введення житла становив плюс  0,3% у порівнянні з відповідним періодом 2017 року, будівництво  проводилось за рахунок власних коштів громадян.

        

Використання коштів субвенцій державного бюджету.

 

У 2018 році  в район було спрямовано 11569,3 тис. грн  коштів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток та формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад за рахунок яких здійснювалася реалізація 47 об’єктів по району та об’єднаних територіальних громадах: Баранівської міської, Довбиської селищної та Дубрівської сільської.

19 проектів з капітального ремонту вуличного освітлення у районі;

реконструкція, капітальний ремонт - 8 закладів освіти та ДНЗ, культури - 1;

амбулаторій  - 1 ;

капітальний ремонт доріг- 12;

об’єкти житлово-комунального господарства - 1;

За підсумками року кошти субвенцій використано на 86%. Використання склало 9981,01тис.грн.

 

Реалізовано наступні проекти:

У 2018 році за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2012 № 106 (зі змінами), реалізовано наступні проекти:

По району використано- 256,790 тис.грн.

Проведено:

-енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт-заміна на металопластикові вікна в Першотравенському ДНЗ «Мрія» - 50 тис. грн;

-реконструкцію частини приміщення з облаштуванням внутрішніх туалетів у Кам’янобрідській ЗОШ І-ІІІ ступенів – 48,499 тис. грн;

-енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт топкової – заміна котла на твердопаливний у Кам’янобрідському Будинку культури – 65,356 тис. грн.

 

Баранівська ОТГ використала- 389,999 тис.грн.

Проведено капітальні ремонти вуличного освітлення:

в селах: Берестівка,  Мирославль,  вул. Новоград-Волинській в с. Рогачів,  вул. Л.Українки в с. Табори, по вул. Звягельській м. Баранівка – загальною вартістю – 155,0 тис. грн;

Проведено капітальний ремонт покриття в житловому будинку за адресою: вул. Звягельська, 40б, м. Баранівка – 50 тис. грн;

Придбано:

- звуко-підсилюючу та музичну апаратуру для закладів культури відділу культури, сім’ї, молоді та спорту – 75 тис. грн;

- комплект меблів для дитячого відділення Баранівської КЦРЛ - 50 тис. грн;

- для Баранівського міського Будинку дитячої творчості (радіо мікрофон-радіосистема з ручним мікрофоном, радіосистема з неголовною гарнітурою, ноутбук) – 25 тис. грн;

- для Баранівського ДНЗ «Сонечко» (сухий басейн, фотоапарат) – 10 тис. грн.;

-  музичні інструменти для Баранівської школи мистецтв - 25 тис. грн.

 

Дубрівська ОТГ використала- 177,976 тис. грн :

- проведено капітальний ремонт приміщення Мокренської ЗОШ І-ІІІ ступенів із заміною віконних блоків – 75,521 тис.грн;    

- придбано спортивне обладнання для Дубрівської ЗОШ I-III ст. Закриничанської ЗОШ I ст. Мокренської ЗОШ I-III ст. Хижівської ЗОШ I-III ст. – 50 тис. грн;

- придбано медичного обладнання для КНП "Центр ПМСД Дубрівської

 сільської ради" – 54,455 тис. грн.

 

Довбиська ОТГ використала - 104,499 тис. грн.

- проведено капітальний ремонт будинку після пожежі за адресою: вул. Поліська, 26, смт Довбиш – 49,499 тис. грн;

 Придбано:

- комплектів меблів  для комплектації Довбиської та Мар’янівської амбулаторій загальної практики сімейної медицини - 50 тис. грн;

- спортивне обладнання для Довбиської ДЮСШ – 5 тис. грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 200, було реалізовано наступні проекти:

 Баранівська ОТГ використала - 6005,037 млн. грн.

Проведено капітальні ремонти:

-будівлі Баранівської гімназії, заходи з енергозбереження (термомодернізація) – 1255,215 тис. грн;

-термомодернізація Полянківської ЗОШ І-ІІІ ст. корпус №1 – 1421,672 грн;

-огорожі по вул. Лесі Українки в с. Табори – 105,598 тис.грн;

- виготовленно проектну документацію «Будівництво прозорого офісу з блокованими приміщеннями торгово-тренінгового центру за адресою: вул. Звягельська, 7б, м. Баранівка – 112,039 тис.грн;

- вуличного освітлення в селах: Явне, Мирославль, Марківка, Ситисько,  Вірля, Острожок, Климентіївка, Берестівка, Рогачів, Табори та м. Баранівки загальною вартістю – 1007,956 тис. грн;

Ремонти доріг:

по вул. Середня в с. Вірля, вул. Довга Нива в с. Климентіївка,  вул. Шевченка, 1-й пров. Центральний, пров. Першотравенський, вул. Першотравенська в с. Кашперівка, вул. Молодіжна, вул. Садова в с. Стара Гута, пров. Колгоспний, вул. Соснова в с. Глибочок,  пров. Зарічний, вул. Першотравнева, вул. Польова в с. Марківка,  вул. Полонська, вул. Молодіжна в с. Жари, вул. Д. Савчука в с. Суємці, вул. Щукіна, вул. Садова в с. Йосипівка, вул. Бадовська, вул. Ейсмонтівська в с. Зеремля, вул. Чижова в смт. Полянка, вул. Вишнева в с. Острожок загальною вартістю – 2102,50тис.грн;

Дубрівська ОТГ  використала- 2087,037 млн.грн.

Проведено  капітальні ремонти:

-водопостачання водонапірної башні Дубрівської ЗОШ І-ІІІ ст. – 298,294 тис.грн;

-термосонацію приміщень із застосуванням енергоефективних технологій: Дубрівського ДНЗ – 313,206 тис. грн,

- термосонацію приміщень Дубрівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини – 439,305 тис. грн;

- ремонт доріг:  вулиць Садової та  Станційної в с. Дубрівка загальною вартістю – 1036,231 тис. грн. 

Довбиська ОТГ використала- 960,707 тис.грн.

Проведено капітальні ремонти:

-теплотраси та заміну котлів в котельні Довбиської ЗОШ І-ІІІ ст. – 772,039 тис. грн;

-даху – Довбиського ДНЗ «Сонечко» - 188 тис. 668 грн.

Розроблено та затверджено рішенням четвертої сесії VІІ скликання Баранівської районної ради від 27.01.2016 № 65 Програму розвитку транспортної інфраструктури та шляхового господарства Баранівського району на 2016-2020 роки.

Загальна протяжність комунальних доріг району – 453 км, з них: з твердим покриттям – 248.4 км, з ґрунтовим покриттям – 204.6 км, з них: 285,3 км доріг загального користування, які обслуговуються філією «Баранівський райавтодор ДП «Житомироблавтодор».

У зв’язку зі значним транспортним навантаженням, шляхова мережа району втрачає свої експлуатаційні якості і потребує як утримання так і капітального ремонту, а місцями і повної реконструкції. На даний час, у більшості випадків, на дорогах району виконується поточний ямковий ремонт дорожнього покриття, який не дає довготривалого ефекту і через деякий час потребує його повторного ремонту. За таких умов стан автомобільних доріг погіршується з кожним роком.

 

Філією «Баранівський райавтодор ДП «Житомироблавтодор»: в 2018 році на виконання робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування району використано    4341,3 тис. грн, у тому числі:

на зимове утримання автомобільних доріг 285 км – 1935.1 тис. грн;

грейдерування гравійних доріг з підсипкою  85 км - 2011.8 тис.грн;

Видалення чагарнику на узбіччях 3.5 км.- 145 тис.грн;

Ямковий ремонт асфальтобетонного покриття 5419м2 – 1933,0 тис.грн.

Також проведено певні заходи спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху, зокрема:

встановлено та замінено дорожніх знаків 48 шт. – 45,4 тис.грн;

прибирання, побілка, фарбування елементів обстановки автомобільних

доріг - 71 тис.грн;

        

У 2018 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 200, було виконано роботи по капітальному ремонту доріг на суму 3138,731 тис.грн, в т.ч.:

- Баранівською ОТГ проведено капітальний ремонт 23 вулиць по 11 населених пунктах громади на зальну суму 2102,5 тис. грн;

- Дубрівською ОТГ проведені ремонти доріг Садової та Станційної в с.Дубрівка  на загальну суму 1036,231 тис. грн.

 

Інвестиції.

 

Загальний обсяг освоєних підприємствами та організаціями району капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування у січні – вересні 2018 року склав 48,4 млн. грн.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за весь період інвестування, станом на 01 жовтня 2018 становив 5,5 млн. дол. США.

Найбільші обсяги іноземних інвестицій внесено нерезидентами з Британських островів (ТОВ «Агровест груп»).

Іноземні інвестиції задекларовані на – ТОВ «Агровест Груп» (нерезидент Британські Острови), ТОВ «Корал» Довбиський фарфор» (нерезидент Росія), ТОВ «Смайл Агро»( нерезидент країна Беліз).

Протягом 2018 року підприємствами ТОВ «Агровест Груп», СТОВ «МиРославель-Агро» та ПП «Галекс-Агро» проводились роботи по облаштуванню територій реконструйованих тваринницьких комплексів.

Підприємством ТОВ «Органічний м’ясний продукт» проведено роботи по облаштуванню території, оздобленню та утепленню зовнішніх стін виробничих приміщень.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська промислова компанія «Крок» на базі виробничого приміщення колишнього заводу «Случ» проведено капітальний ремонт та завершуються роботи по підключенню підприємства до енергопостачання.

Підприємством «Галекс-Агро» розпочаті та проводяться роботи по реконструкції та будівництву тваринницького комплексу під молочно-товарну ферму до 800 дійних корів  в с. Рогачів.

Протягом поточного року керівництвом райдержадміністрації проведено ряд зустрічей та переговорів з потенційними інвесторами.

Керівниками сільськогосподарських підприємств проведено зустріч з представниками ділових кіл Китайської республіки щодо відновлення вирощування льону на території району. Є напрацювання в цьому питання.

Транспорт.

Основний  транспортний   вузол - районний центр - місто Баранівка, де перетинаються основні автомобільні шляхи.

На території району знаходиться одна залізнична станція Радулино на відстані 24 км від районного центру. Через ст. Радулино курсують потяги: Київ-Ужгород, Львів-Луганськ, Житомир - Шепетівка, Коростень – Шепетівка.

Район має пряме автобусне регулярне сполучення з містами: Київ, Житомир, Хмельницький, Новоград-Волинський, Полонне, Коростишів, Кам’янець-Подільський, Староконстянтинів, Бердичів. Відстань від міста Баранівка до міжнародної траси Київ-Чоп – 43 км.

Послуги по пасажироперевезенням в районі надає 15 пасажироперевізників  на 34 маршрутах,  також діють 7 транзитних маршрутів.

Протягом 2018 року пасажироперевізниками перевезено 274,4 тис. пасажирів, що становить 91,3% до 2017 року.

Зв’язок.

 

Послуги зв’язку протягом 2018 року здійснювались 5 міськими і 17 сільськими автоматичними телефонними станціями. Монтована ємкість  по району становить 7709 номерів. Телефонних абонентів всього 7336, в тому числі: населення – 6689,  підприємств, організацій і установ – 647.

Забезпеченість населення телефонними номерами  на 100 сімей становить 42,8. Радіоточок у районі  3019 одиниць.  До мережі “Інтернет” підключено понад 15 тис. абонентів.

184,6 тис. одиниць (з них у населення – 81,7%), на міську мережу припало 78,6%.

 1. Енергоефективність і енергозбереження

 

ОСББ.

В районі створено одне ОСББ «Надія» в м. Баранівка, на обслуговуванні в якому перебуває 37 багатоквартирних будинків, що становить 35 % багатоквартирного житлового фонду району. 

 

Енергоефективність та енергозбереження.

 

В районі  відсутні підприємства теплоенергетики. Житлові будинки та об’єкти соціально-культурної сфери переведені на індивідуальне опалення.

Вживались дієві заходи підприємствами, установами та організаціями району  по підготовці до зими приміщень та завезенню палива.

Підготовлено об’єкти: освіти, дошкільних навчальних закладів  та  охорони здоров’я,  що становить – 100 % , створено запас палива на початок опалювального сезону у закладах освіти, охорони здоров`я та культури, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)    Баранівського району: дров  - 2000 м3 (100%), вугілля  - 864 т  (32%), брикету – 106,26 т (78%), пілети  - 6,3 т (100%) завозиться міською радою щоквартально.

На території району працює 23 котельні, лише 2 з них працюють на газу.

Частка кількості, потужності котелень на альтернативних видах палива до загальної кількості, потужності котелень – 91 %.

Частка загальної потужності котелень (ГКал) на альтернативних видах палива до загальної потужності котелень – 85 %.

В районі за кошти субвенцій державного бюджету в 2018 році реалізовано 28 проекти з енергозбереження:

реконструкції та капітального ремонту вуличного освітлення у районі- 19;

амбулаторій -1;

освіта та культура -8.

Баранівська ОТГ:

- капітальний ремонт будівлі Баранівської гімназії в м. Баранівка по  вул. Соборна 26 - заходи з енергозбереження (термомодернізація) на суму 1255,215 тис.грн;

- капітальний ремонт (термомодернізація) Полянківської ЗОШ І-ІІІ ст. корпус №1  на суму 1421,673 тис. грн;

- проведено реконструкцію та капітальні ремонти вуличного освітлення  по 12 населених пунктах громади  на загальну суму 1162,96 тис. грн.

Довбиська ОТГ:

 - капітальний ремонт  теплотраси та заміна котлів в котельні Довбиської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 772,04 тис. грн;

-  капітальний ремонт даху ДНЗ “Сонечко” в смт Довбиш  на суму 188,668 тис. грн.

Дубрівська ОТГ:

- капітальний ремонт термосонація приміщення ДНЗ з  застосуванням енергоефективних тенологій с. Дубрівка на суму 313,206 тис. грн;

- капітальний ремонт термосонація приміщення АЗПСМ з застосуванням енергоефективних тенологій с. Дубрівка на суму 439,305 тис.грн;

- капітальний ремонт приміщення Мокренської ЗОШ I - III ст. із заміною віконних блоків на суму 73,521 тис.грн.

Баранівський район:

- капітальний ремонт – заміна на металопластикові вікна та двері в Першотравенському ДНЗ "Мрія" на суму 50,00 тис.грн;

- капітальний ремонт топкової – заміна  котла на твердопаливний у Кам'янобрідському Будинку культури на суму 65,357 тис.грн.

Рішенням районної ради від 13.10.2015 № 669 затверджено Програму стимулювання населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Баранівського району щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки.

Станом на 01.01.2019 року Баранівським відділенням ТВБВ філії Житомирського облуправління АТ «Ощадбанк» оформлено 21 кредит по програмі енергозбереження на 509,2 тис.грн, а також 1фізична особа отримала кредит  240,9 тис.грн на встановлення  сонячної електростанції.

 1. Соціальний захист та соціальні послуги, ринок праці та доходи населення.

Соціальний захист та соціальні послуги.

 

Упродовж 2018 року в районі державні види допомоги одержали 2107 родин з дітьми, 698 малозабезпечених сімей, 677 інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів на загальну суму 73,7 млн. грн.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» станом на 01.01.2019 обліковано 52 внутрішньо переміщені сім’ї (91 особа).

Щомісячна адресна допомога, відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505, призначена 29 сім’ям (55  особам), які мають право на її призначення.

З січня по грудень 2018 року виплата адресної допомоги зазначеній категорії громадян проведена на загальну суму 0,6 млн. грн.

На початок 2019 року в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації обліковувалось  357 демобілізованих учасників антитерористичної операції, яких включено до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги, 14 загиблих (померлих) військовослужбовця - учасника антитерористичної операції та 32 військовослужбовця, які отримали поранення з початку проведення антитерористичної операції у східних регіонах України.

За результатами проведеного обстеження та складання «соціальних паспортів» для даної категорії осіб встановлено, що основними питаннями, які порушують учасники антитерористичної операції та їх родини є, зокрема, надання матеріальної допомоги, забезпечення житлом, земельними ділянками.

У 2018 році за рахунок коштів місцевих бюджетів та громад надано одноразову грошову допомогу 77 сім’ям загиблих військовослужбовців на загальну суму 28,8 тис. грн.

У санаторно-курортних закладах України у 2018 році оздоровлено 74 ветеранів війни та осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства.

На 2018 рік виділено кошти на санаторно-курортне оздоровлення для:

 • осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства - 340440 грн;
 • постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції - 39330 грн;
 • на технічні засоби реабілітації – 1826015,31 грн.

Протягом 12 місяців кошти використано в повному обсязі.

За 2018 рік оздоровлено:

 • осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства -  46 чол.;
 • постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції – 5 осіб.

Забезпечено технічними та інших засобами реабілітації, а саме:

 • протезно-ортопедичними виробами – 36 осіб;
 • протезами молочної залози – 34 особи;
 • ортопедичним взуттям – 40 осіб;
 • кріслами колісними – 25 осіб;
 • засобами реабілітації – 14 осіб;
 • проведено ремонт ТЗР – 6 особам.

Виплату грошової компенсації за невикористане право на санаторно-курортне оздоровлення проведено 74 інвалідам війни та особам з інвалідністю   від загального захворювання на загальну суму 28514 грн.

Проведено виплату грошової компенсації на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 113 особам з інвалідністю різних груп та категорій на загальну суму 42841,84 грн.

На проведення компенсаційних пільг та виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, управлінню праці та соціального захисту населення Баранівської райдержадміністрації у 2018 році надійшло 721 861,69 грн, які відповідно до норм чинного законодавства спрямовано за призначенням у повному обсязі.

Упродовж минулого року у санаторно-курортних закладах оздоровлено 6 постраждалих громадян, віднесених до І категорії. Дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, у Баранівському районі не має.

На пільгове медичне обслуговування постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС громадян із обласного бюджету нашому району кошторисом було передбачено 38 600,00 грн., які використано у повному обсязі. Договір заключено із аптечною установою БКП «Полісся-фарм». Стоматологічним закладам – 1,8 млн.грн.

Ринок праці.

 

Баранівською районною філією Житомирського обласного центру зайнятості у 2018 році досягнуто позитивної динаміки в результатах роботи:

зменшилася кількість осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного;

збільшилася кількість осіб, які проходили професійне навчання;

збільшилася кількість осіб, які працевлаштовані за сприяння служби зайнятості з наданням компенсації роботодавцю в сумі єдиного соціального внеску;

зменшилась чисельність осіб, які отримували допомогу по безробіттю;

зменшилася середня тривалість безробіття.

Усього за сприяння служби зайнятості протягом 2018 року отримали роботу 1064 жителі району,   з них 658 до набуття ними статусу безробітного, що становить 61,8% від усіх працевлаштованих.

Кількість поданих вакансій становила 1207, з яких було зареєстровано з початку року 1149. У порівнянні з 2017 роком кількість зареєстрованих вакансій зменшилася на 11,2% або на 152 вакансії.

Кількість укомплектованих вакансій службою зайнятості становила 979.

Кількість зареєстрованих громадян в службі зайнятості, що мали статус безробітного, становила 1388, з яких 943 звернулися з початку 2018 року, що на 2,6% менше, ніж у 2017 році.

У 2018 році працевлаштовано 353 безробітних, 29,3% загальної кількості зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат єдиного внеску працевлаштовано 17 безробітних, у 2017 році – 7 безробітних, що становить 242,9% виконання.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 183 безробітних, у т.ч. 97 осіб навчалися у ЦПТО. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання становить 98,1%.

У 2018 році активізовано організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, в яких з початку року взяли участь 62 особи.

Залишається дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці: станом на 1 січня 2019 року на 1 вільне робоче місце претендувало 10 безробітних (у минулому році – 8 осіб).

Чисельність осіб, які отримували допомогу по безробіттю зменшилась на 2,3%  і становить 1161, в 2017 році 1188. Середня тривалість безробіття на 13 днів в порівнянні з 2017 році і становить 169 днів.

 З початку 2018 року послугами служби зайнятості скористалися 32 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, (у 2017 році - 56). Матеріальну допомогу по безробіттю отримували 30 осіб (у 2017 році - 54).

Усього отримали роботу 6 осіб (у 2017 році -14 осіб) учасників АТО.

Професійне навчання проходив 1 безробітний з числа учасників АТО, у 2017 році - 5 осіб,  у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 2  особи, у 2017 році-3.

Доходи населення.

 

За оперативними даними  заробітна плата за січень - грудень 2018 року на підприємствах району, що звітують в статистичні органи становить 7279 грн. За аналогічний період минулого року заробітна плата становила  5485 грн. (12 рейтингове місце серед 28 територіальних одиниць).

За статистичними даними середня заробітна плата працівників району за III квартал 2018 року становила 6998 грн. (13 рейтингове місце).

Станом на 01.01.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах району, що звітують в статистичні органи – відсутня.

Субсидії

 

У 2018 році за отриманням субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулось 12,5 тис. домогосподарств району.

Призначено субсидії 8,0 тис. домогосподарствам

Загальна сума субсидій, призначених домогосподарствам для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у 2018 році  становила 53,0 млн.грн, що на 21,8 млн.грн, менше, ніж у 2017 році.

Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у грудні 2018 року становить 583,41 грн.

Кількість домогосподарств, які отримували субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у грудні 2018 року, становила 6,5 тис. Частка домогосподарств району, які у грудні 2018 року отримували субсидії складала 46,1% від загальної кількості.

У 2018 році сума нарахованих коштів організаціям, які надають населенню житлово-комунальні послуги, складала 71,0 млн. грн проти 74,3 млн. грн у 2017 році.

Упродовж 2018 року заборгованість бюджетів з виплати субсидій перед організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг на кінець року становила 10,1 млн. грн.

У 2018 році за отриманням готівкової субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива звернулось 2,8 тис. домогосподарств району. Призначено субсидії 2,4 тис. домогосподарствам.

У 2018 році кількість домогосподарств, які отримали готівкові субсидії становить 2,8 тис. Збільшилась за цей період і сума отриманих готівкових субсидій. У 2018 році вона складала 7,7 млн. грн проти 7,3 млн. грн у 2017 році.

За рік заборгованість з виплати готівкових субсидій зменшилася  і становила на кінець грудня 2018 року 21,1 тис. грн..

Пенсійне забезпечення

Відповідно до основних Пріоритетів діяльності, Новоград-Волинським об’єднаним управлінням Пенсійного Фонду України в Житомирській області забезпечено стабільне фінансування та своєчасна виплата пенсій, подальше реформування пенсійної системи, покращення якості обслуговування громадян, впровадження ефективних технологій адміністрування та підвищення прозорості пенсійної системи.

На обліку в Баранівському районі станом на 1 січня 2019 року перебувають 11675 пенсіонерів, що на 216 чоловік менше  в порівнянні з  1 січнем 2018 року.

Протягом 2018 року громадянам району призначено 393 пенсії. Крім того по заявах пенсіонерів проведено 680 перерахунків  призначених пенсій.

Значну увагу спеціалісти управління  приділяють роботі з особами, які тимчасово виїхали із зони проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованих територій. З цією метою налагоджено обмін інформацією з управлінням праці соціального захисту населення Баранівської  районної державної адміністрації.

На сьогоднішній день Баранівський відділ з питань призначення та перерахунків пенсій забезпечує виплату пенсій 42 громадянам, які тимчасово змінили місце проживання.

У 2018 році  профінансовано на виплату пенсій громадянам Баранівського району 274 млн. грн.  Забезпеченість виплати пенсій власними коштами становить 29,6 %.

Середній розмір пенсії  в Баранівському районі станом на 01.01.2019 року становить 1917,43 грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року середній розмір пенсії  збільшився на  305,37 грн.

Значна увага в об'єднаному управлінні приділяється роботі з боржниками.  Загальна сума боргу протягом 2018 року збільшилась  на 0,4 млн. грн і  станом на 01.01.2019 року  становить 12,9 млн. грн, в т.ч.:

 • по страхових внесках –7,2 млн. грн,
 • по пільгових пенсіях – 5,7 млн. гривень.

З метою стягнення заборгованості управлінням Фонду подано в 2018 році до Житомирського окружного адміністративного суду 34 адміністративних позовів на загальну суму 0,4 млн. гривень.

На виконанні в органах ДВС знаходяться судові рішення на суму  4,0 млн. гривень. Вжиті заходи дали можливість погасити заборгованість через органи ДВС  на  69 тис. гривень.

Протягом  2018 року до Баранівського відділу з обслуговування громадян звернулось 6715 громадян.  Основні питання, з якими звертаються громадяни – це питання призначення та перерахунку пенсій, розрахунку страхового стажу, віку виходу на пенсію, видача довідок про розмір пенсій, отримання допомоги на поховання, недоотриманої пенсії, інформаційних даних про застраховану особу з Державного реєстру  загальнообов’язкового державного соціального страхування та інші.

 1. Наука, освіта, культура, охорона здоров’я, фізична культура і спорт, сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

Наука і освіта

Протягом 2018 року в районі працювали 2 заклади дошкільної освіти. На кінець  2018 року в закладах дошкільної освіти виховувались 215 дітей.

У цілому в 2018 році дошкільною освітою охоплено 61% дітей віком 1-6 років. Відсоток охоплення дітей віком 3-6 років  дошкільною освітою  становить 85%. У дитячих садках достатня кількість місць - на 100 місцях у закладах дошкільної освіти виховується 58 дітей.

Розпочато капітальний ремонт пральні Кам’янобрідського закладу дошкільної освіти «Лісова казка» (100 тис. грн).

В  районі функціонує 2 заклади загальної середньої освіти – Першотравенський ліцей і Кам’янобрідський ліцей імені В’ячеслава Чорновола, в яких здобувають повну загальну середню освіту  713 дітей і підлітків шкільного віку.

Влітку 2018 року для проведення поточних ремонтів в класах, кабінетах, майстернях, коридорах, харчоблоках, інших приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів придбано фарбу на суму 7,8 тис. грн.

Перезаряджено 23 вогнегасники закладів  загальної середньої освіти (3470грн.).

За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток Нової української школи (НУШ) для  трьох перших класів закладів загальної середньої освіти району придбано:

 - 77 комплектів одномісних меблів (парта + стілець)  -  84671 грн + 11999 грн

- дидактичний матеріал – 64900 грн.

Отримано від управління освіти і науки облдержадміністрації:

- 3 комплекти комп’ютерного обладнання (ноутбук, ламінатор, багатофункціональний пристрій) – 56676 грн.

- ігрові набори «Лего»  - 3877 грн.

Для початкових класів закладів освіти району придбано:

- 2 ноутбуки - 23582,00 грн.

- інтерактивний комплекс  - 34719,00грн.

Протягом 2018 року відповідно до потреб поповнювалась матеріально-технічна база закладів загальної середньої освіти району. Для Кам’янобрідського ліцею імені В’ячеслава Чорновола придбано:

- комплекти меблів в учительську – на 23496,00 грн і 31060 грн.

- бензопилу – 2870,00 грн.

- лист оцинкований – 1000,00 грн.

- електролічильник – 1980 грн.

- комплект музичної апаратури – 6850 грн.

- стенди – 7444 грн.

         Першотравенський  ліцей:

- закінчено розпочатий у 2017 році капітальний ремонт спортивної зали  – 38000,00 грн.

- придбано електром’ясорубку  та вентилятор для шкільної їдальні – 3750,00 грн.

- штангетки (спортивне взуття) для учнів, які займаються важкою атлетикою – 5710 грн.,

- волейбольну сітку – 1190 грн.

У 2018 році виготовлена кошторисна документація по об’єкту  «Капітальний ремонт покрівлі та теплосанація Кам’янобрідської ЗОШ I-III ступенів кошторисною вартістю 10724,312 тис.грн.

337 учнів загальноосвітніх навчальних закладів забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням:  290 учнів 1-4 класів і 47 дітей пільгових категорій (5-11 класи). 

Забезпечено сталу роботу навчальних закладів в період опалювального сезону 2018/2019 навчального року. Вчасно були завершені необхідні профілактичні та поточні ремонти опалювальних мереж.  Протягом 2018 року закуплено і завезено в заклади загальної середньої освіти району 269,5 м. куб. дров і  50 т кам’яного вугілля.

У 2018 році забезпечено перевезення 1 шкільним автобусом 34  учнів (100%) і 11 вихованців закладів дошкільної освіти, які проживають за межею пішохідної доступності та потребують підвезення, та 10 педагогів  (100%). Протягом року проведено  ремонт шкільного автобуса (25,5 тис. грн.), придбано 6 шт. шин (17085,60 грн.).

З 1 вересня 2018 року в 9 класі Кам’янобрідського ліцею імені В’ячеслава Чорновола продовжує функціонувати клас з інклюзивним навчанням, де здобуває базову загальну середню освіту 1 дитина з особливими освітніми потребами. Для організації інклюзивного навчання за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2018 році було використано 16678 грн, в тому числі закуплено струменевий принтер Epson ( 4899 грн.), планшет для малювання піском (3999 грн.).

 

Культура.

Мережа закладів культури  Баранівського району нараховує 8 установ: 4 клубних заклади, 2 бібліотеки, 2 музеї. Роботу  галузі забезпечують 16 працівників, з них на повну ставку посадового  окладу  працюють – 10 працівників,  на  умовах   неповного  робочого  дня – 6 працівників.

         За 2018 рік було проведено:

         концерти – 24;

         культурно-освітні та розважальні заходи – 19;

         вечори відпочинку – 226.

  В закладах культури району працюють творчі колективи. Серед них:

- ансамбль духовної музики (смт Кам'яний Брід), керівник В.Никитюк;

- вокально-інструментальний ансамбль «Танок» (смт Першотравенськ),  керівник Б.Муравський;

  - гурт народного співу «Сьогодення» (смт Першотравенськ), керівник А.Полюшкевич;

  - танцювальний колектив «Попелюшка» (смт Першотравенськ), керівник А.Муравська;

  - вокально-інструментальний ансамбль «Першотравенський район», керівник Б.Муравський  та інші.

  Всі колективи є активними учасниками районних та обласних масових заходів, фестивалів, конкурсів.

Також, в районі  працює майстер народної творчості, художник Полюшкевич Л.П., роботи якого користуються попитом серед місцевого населення та представлялися на Міжнародному святі  літератури і мистецтва «Лесині джерела», Всеукраїнському святі народної творчості «Рушники мого краю», виставках робіт художників-аматорів «Різдвяний вернісаж» та інші.

З метою ефективного і раціонального використання наявних туристичних ресурсів, в районі паспортизовано та внесено до переліку 10 туристичних об’єктів.

Основні  завдання  галузі  культури  були спрямовані на виконання державних  програм  щодо  розвитку  культури  в  Україні.

Охорона здоров’я

Для забезпечення медичного обслуговування населення на території району функціонує 32 заклади охорони здоров’я, а саме:

Баранівська КЦРЛ Баранівської міської ради,

КНП «Центр ПМСД» Баранівської міської ради:

     6- Амбулаторій ЗПСМ,

     14-ФП.

КНП «Центр ПМСД Дубрівської сільської ради»:

АЗПСМ;

1-ФАП;

3-ФП.

КНП «Довбиський селищний Центр ПМСД»Довбиської селищної ради:

3-Амбулаторії ЗПСМ

На базі медичних закладів функціонує:  

- 155    ліжок цілодобового стаціонару Баранівської КЦРЛ,

- 28 ліжок денного стаціонару КНП «Довбиський селищний Центр ПМСД»

- 20 ліжок денного стаціонару КНП «Центр ПМСД Дубрівської сільської ради».

 Забезпечення населення медикаментами та виробами медичного призначення проводиться шістьма приватними аптеками (Сальве, Санітас, Наша аптека, Фарм-Холдінг, СВК-Фарм), КП «Полісся-Фарм .

Фінансування  закладів охорони здоров’я району на 2018 рік:

Бюджет Баранівської КЦРЛ - 27770,32  тис.грн.                             

Інші надходження спеціального фонду (субвенція) КЦРЛ - 282,9  тис.грн

Залучення позабюджетних коштів:  

           благодійні внески                                   216,66 тис.грн;

           гуманітарна допомога                            685,21 тис.грн;

           оренда приміщень                                   64,34 тис.грн;

            брухт                                                        11,07 тис.грн.

Бюджет КНП «Довбиський селищний ЦПМСД» -3813,2 тис. грн

Стосовно позабюджетних коштів всього залучено 38,2 тис.грн:

          благодійні внески                                               3,8 грн

          гуманітарна допомога, гаранти та дарунки              34,4 тис. грн

Бюджет КНП «Центр ПМСД Дубрівської сільської ради» -  1741,3 тис.  грн

Інші надходження спеціального фонду (субвенція) -    511,3    тис. грн

          Позабюджетних коштів - 43,5 тис.грн,

          в т.ч. благодійні внески - 9,1.

КНП «Центр ПМСД» Баранівської міської ради – 5770,09 тис. грн, надходження  з НСЗУ – 6512,0 тис.грн  

Інші надходження спеціального фонду (субвенція) – 25,0  тис. грн

             Позабюджетних коштів залучено:  

             гуманітарна допомога                            7,5 тис. грн

             оренда приміщень                                   0,9 тис. грн

Касові видатки:

КНП «Довбиський селищний ЦПМСД»- 3813,1тис. грн;

на медикаменти – 46,3 тис. грн

на обладнання – 46,8 тис. грн

КНП «Центр ПМСД» Баранівської міської ради -11340,6 тис. грн, зокрема

на медикаменти: туберкулін -70,0  тис. грн.

КНП «Центр ПМСД Дубрівської сільської ради» - 1629,2 тис.грн

на медикаменти для надання  невідкладної допомоги-10,1 тис. грн, на туберкулін -5,0 тис. грн.

 Баранівська КЦРЛ -  27678,06 тис. грн.

 медикаменти: 701,2 тис. грн.

 продукти харчування: 295,3 тис. грн.,

Щодо «Лікарняної каси», то в районі кількість членів її становить 4 507 чоловік, нових членів за 2018 рік  175 чоловік.

Надходження коштів за 2018 рік – 746,04 тис. грн.                                      

                          від підприємств                                     422,01тис. грн.

                          від індивідуальних платежів               324,03 тис. грн.

Проліковано за кошти ЛК  в 2018 році  6035 особи :

Амбулаторно -                                                                273,09 г тис. грн;

Денний стаціонар     -                                                    201,44  тис. грн;

Цілодобовий стаціонар                                                 252,56 тис. грн;

Стаціонар на дому                                                         5,42 грн;

В лікарняних закладах м. Житомира                           508,87 грн;

Поточні ремонти проводилися в Баранівській КЦРЛ на суму:  67,4 тис. грн.

Придбано твердого інвентаря на суму                         115,4 тис грн

Придбано дрібного інвентаря на суму                          7,2 тис. грн

Придбано м’якого інвентаря на суму                                - 

Придбано основних засобів на суму                             298,1 тис. грн.

Придбано дрібного мед. інвентаря на суму                 29,7 тис.грн.                       

На обслуговуванні у закладах охорони здоров’я перебуває 16 автомобілів (Баранівська КЦРЛ – 8; Баранівський центр ПМСД- 7; Дубрівський ЦПМСД-1).

Підлягають списанню 7 автомобілів. (Баранівська КЦРЛ – 5; Баранівський центр ПМСД- 2).

Медичні заклади району мають  ліцензію на медичну практику та ліцензію на провадження діяльності з наркотичними засобами.

Фізкультура і спорт

З метою реалізації  державної політики у сфері фізичної культури і спорту в районі  діє  районна  Програма  розвитку фізичної  культури   і  спорту на 2018-2020 роки, яка схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації  від 09.02.2018  № 32.

Спортсмени району беруть  участь  у обласних та всеукраїнських спортивних змаганнях, демонструючи гарні результати. 

Учні Першотравенської ЗОШ є активними учасниками різноманітних спортивних  змагань різного рівня, які відбувалися в школі,  в районі та області.

На базі школи було проведено День фізичної культури та спорту. Відбулися змагання з легкоатлетичного кросу, волейболу та  стрільби з пневматичної гвинтівки. Під час змагань визначили  кращих стрільців з учнів школи, які були відібрані для  участі в районних змаганнях.

Проводиться робота по залученню дітей і підлітків до роботи у спортивних секціях і гуртках.

Розроблено план заходів щодо підготовки та проведення в районі заходів з нагоди Дня фізичної культури та спорту, Всеукраїнського олімпійського уроку та Олімпійського тижня.   

У навчальних  закладах  району проведено  олімпійські уроки, бесіди, години спілкування  на  теми «Зірки  олімпійського  спорту, «Діти – олімпійська  надія», «Здоровим бути – зі  спортом дружити» та інші.

В пришкільних таборах на базі  Першотравенської та Кам’янобрідської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся спортивний Олімпійський день. Участь у святкуванні взяли  понад 220 дітей, які проходили оздоровлення в пришкільному таборі. В рамках заходу організовано та проведено спортивні змагання «Веселі  старти». Також проведено естафету біг, стрибки  у довжину спілкування з призером.  Відбулася товариська зустріч з футболу між учнями та вчителями  та конкурс малюнків «Я дружу зі спортом».

З 01 по 30 квітня 2018 року було організовано та проведено спільні заходи в рамках Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота», зокрема ремонт та облаштування спортивних споруд та майданчиків загальноосвітніх шкіл району та в місцях масового відпочинку населення. У ході місячника проведено необхідні ремонтні роботи безпосередньо на кожній визначеній спортивній споруді.

На базі Першотравенської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Пройшли змагання із військово-патріотичного блоку («Впоряд», «Силове змагання «Перетягування линви», «Стрільба») та історично-мистецького блоку (ватра «У колі друзів», гра «Відун»).  Першотравенська ЗОШ  І-ІІІ ст.  виборола  І місце  та приймала участь в обласних змаганнях, де  також  здобула перемогу і гідно представляла Житомирщину на Всеукраїнських змаганнях.

В навчальних закладах району проведено заходи щодо пропаганди здорового способу життя, заняття фізкультурою  та  спортом . Так, серед  учнів  6 класів Першотравенської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено спортивно-розважальну гру «Веселі  старти»; для учнів 8 класів було проведено ряд  занять, що пропагують розвиток рухового апарату,  виховують любов  до  спорту. Під  гаслом «В здоровому тілі – здоровий дух» відбулися спортивні змагання серед учнів 7 класів.

Постійно і систематично здійснюється робота по фізичній підготовці допризовної молоді. Забезпечена чітка взаємодія вчителів фізкультури і «Захисту Вітчизни». До Дня Збройних Сил України, місячника оборонно-масової роботи, під час спартакіади допризовної молоді проходять змагання з кульової стрільби учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У районі велика увага приділяється розвитку спорту серед ветеранів. Протягом   2018  року проведено змагання серед ветеранів з волейболу, футболу, тенісу настільного та шахів.

У  2018 році  збірні команди району приймали участь в обласних галузевих спартакіадах та обласних літніх сільських спортивних іграх Житомирщини.

Забезпечено збереження матеріально-технічної бази з фізкультури та спорту в підвідомчих установах .

Станом на 01.01.2019  року в районі нараховується 13 спортивних споруд: 1стадіон, 2 спортивні зали, 2 стрілецьких тирів,  8 площинних спортивних споруд з них: 1 майданчик з тренажерним обладнанням, 7 інші спортивні майданчики.

       

Оздоровлення та відпочинок дітей.

         

Щорічно за кошти місцевого бюджету проводиться оздоровлення дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів,  дітей з багатодітних  та малозабезпечених  родин,  дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, дітей потерпілих від наслідків Чорнобильської трагедії, талановитих та  обдарованих дітей, відмінників навчання. 

Проводиться роз’яснювальна робота щодо функціонування пришкільних таборів відпочинку та  здійснення якісного підбору педагогічних кадрів, підвищення відповідальності директорів та вихователів дитячих закладів відпочинку за охорону і збереження життя та здоров’я дітей.

В 2018 році за кошти  місцевого бюджету закуплено 8 путівок  для  дітей пільгових категорій до дитячого оздоровчого закладу санаторного типу «Лісова казка» при  обласному санаторію радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення  Житомирської обласної  ради смт. Кам’яний Брід.

При Кам’янобрідській та Першотравенській ЗОШ І-ІІІ ступенів працювало 4 пришкільні табори,   в яких перебувало 220 дітей пільгових категорій .

За рахунок коштів державного  бюджету  оздоровлено 11 дітей  пільгових категорій в ДПУ «МДЦ «Артек»  та 10 дітей  пільгових категорій в ДП «Український  дитячий центр «Молода гвардія».

За рахунок коштів обласного бюджету оздоровлено  13 дітей пільгових категорій в дитячому оздоровчому закладі санаторного типу «Лісова казка» при обласному санаторію радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення Житомирської обласної ради, смт. Кам’яний Брід, 4 дитини в санаторію смт. Сергіївка Одеської області та 9 дітей в дитячому оздоровчому закладі «Дзвіночок» при Житомирському обласному лікувально-санаторному центрі радіаційного захисту для дорослого та дитячого населення «Дениші».

Проводилися екскурсії дітей по культурним та історичним місцям м.Житомир. Зокрема, відвідування кінотеатру Україна, аквапарку.

Сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

У 2018 році почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 6 жінкам Баранівського району.

Протягом року видано 66 посвідчень батькам з багатодітних сімей та 120 посвідчень дітям з багатодітних сімей.

Розроблено та затверджено план проведення основних заходів щорічної акції «16 днів проти насильства». Так, В Кам’янобрідській  ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено опитування «Що  я знаю про насильство», тренінг «Шляхи протидії торгівлі людьми». Перегляд фільму «Станція призначення життя». Оформлено тематичну газету, проведено конкурс малюнків «Світ без насильства» конкурс для батьків «Квітка любові».

В Першотравенській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено виховні години, тренінги по даній тематиці «Ми – проти насильства». «Жорстокість і насильство» та інші.

Спільно з районними  службами проведено виїзне засідання круглого столу в смт Першотравенськ на тему «Відповідальність  починається з мене». Організовано та проведено лекції та бесіди «Твоє майбутнє – в твоїх руках», «Шкідливий вплив психотропних  речовин на організм підлітка», «Профілактика негативних явищ в учнівському середовищі». Для усвідомлення дітьми власної поведінки та формування життєвої мети  проведено патріотичну лекцію «З Україною в серці».

Проводиться відповідна роз’яснювальна робота щодо протидії торгівлі людьми в рамках проведення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Проводяться консультації, бесіди  на теми «Це стосується кожного»,  «Людина не товар» та  інші.

Станом на 31.12.2018 року на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 45 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них: 25 дітей виховується в сім’ях опікунів, піклувальників, 18 – в прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу, 2 – в інтернатних закладах. В сімейні форми виховання  влаштовано 95,6 % від загальної кількості дітей зазначеної категорії. 

Упродовж 2018 року усиновлено 1 дитину громадянами України. На території району проживає 8 усиновлених дітей  у 7 сім’ях, за умовами проживання і виховання яких службою у справах дітей районної державної адміністрації здійснюється нагляд.

У районі функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу та 16 прийомних сімей, в які влаштовано на спільне проживання та виховання 37 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 02.02.2018 року № 28 схвалено районну (комплексну) цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2012 роки, яку затверджено рішенням дев’ятнадцятої сесії  Баранівської районної ради від 30.03.2018 року № 395. У 2018 році  кошти на виконання даної програми не виділялися.   

 У 2018 році службою у справах дітей райдержадміністрації розглянуто 11 звернень громадян про надання дозволу на  вчинення правочинів щодо майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, та підготовлено 11 проектів розпоряджень про надання відповідних дозволів, 7 – на дарування житлових будинків, квартир, земельних ділянок; 1 – на прийняття спадщини дитиною; 3 – на купівлю житлових будинків, квартир, земельних ділянок.

У районі забезпечено виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 року № 823, яка регламентує порядок надання одноразової допомоги та її розмір дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку. У  2018 року 14 дітей отримали зазначену допомогу.

На обліку в службі у справах дітей районної державної адміністрації знаходиться 10 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Працівниками служби проводяться обстеження житлово-побутових умов їх проживання, профілактичні бесіди з батьками щодо створення належних умов для утримання та виховання дітей, дотримання правил пожежної безпеки, забезпечення дітей одягом, взуттям, продуктами харчування, тощо. За результатами проведеної роботи вживаються відповідні заходи. Зокрема, у 2018 році службою у справах дітей райдержадміністрації ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 7 батьків за неналежне виконання ними обов’язків щодо  виховання дітей (ст. 184 КУпАП).

 1. Використання землі, природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища

Використання землі

 

На території Житомирської області розпайовано 33824,9409 га сільськогосподарських угідь.

Станом на 01.01.2019 набули право на земельну частку (пай) 9470 громадян, з них 9176 громадян (97%) отримали сертифікати на право на земельну частку (пай).

Із загальної кількості громадян, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай), 8271 громадянин оформив право власності на земельні ділянки в розмірі земельної частки (паю).

З громадянами - власниками земельних часток (паїв) укладено 5425 договорів оренди землі.

За терміном дії договору переважна більшість договорів оренди укладена строком на 7-10 років.

Площа земель, переданих в оренду власниками земельних часток (паїв), становить 16787,55 га або 53,0% від площі розпайованих земель.

Загальна сума нарахувань згідно укладених договорів оренди за земельні частки (паї) становить 10564,0 гривень, в тому числі за формою орендної плати: грошова – 5297,2 грн (50,1%), натуральна (сільськогосподарською продукцією) – 5266,8 грн (49,9%).

Середній розмір орендної виплати за 1 гектар становить 657,9 грн в грошовому еквіваленті.

Протягом 2018 року виконані землевпорядні роботи з передачі земель громадянам у власність, відповідно до яких сформовані та внесені до Державного земельного кадастру 877 земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств, будівництва та обслуговування житлових будинків, садівництва, дачного та гаражного будівництва.

Протягом 2018 року виконані роботи з оновлення нормативної грошової оцінки 15 населеними пунктами району.

На фінансування робіт із визначення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів залучені кошти місцевих бюджетів в сумі 242,135 тис. гривень.

 

Використання природних ресурсів.

 

Площа земель населених пунктів в Баранівському районі становить 12,93 тис. га. Площа земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів становить 56,3 тис. га, в тому числі, лісів та лісовкритих площ – 39,6 тис. га.

До складу лісового та мисливського господарства району входять ДП «Баранівське лісомисливське господарство» та Баранівське лісництво  ДП «Дзержинський лісгосп АПК».

Гідромережу району складають річки Случ, Хомора, Нивна, Смолка, Церем, Дорогань, Видолоч, Немилянка та інші. Усього -  17 річок довжиною 207 км.  Довжина річки Случ, яка протікає по території району – 42 км.

На території району розміщені 11 водосховищ, площа дзеркала – 123 га.

Станом на 01.01.2019 на території району знаходяться 4 об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення  загальною площею 1,7 тис. га.

У 2018 році підготовлено та надано відповідні матеріали до Держгеокадастру для проведення розрахунків всеукраїнської нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка введена в дію з 01.01.2019 року.

Протягом ІІ-ІІІ кварталів 2018 року виконані роботи по інвентаризації земель державної власності сільськогосподарського призначення. За результатами таких робіт було передано відповідних земель з державної власності у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам загальною площею 6975,1831га, в тому числі:

 • Баранівській ОТГ – 4372,8190 га;
 • Дубрівській ОТГ – 1759,1955 га;
 • Довбишській ОТГ  – 843,1686 га.

Охорона навколишнього природного середовища.

На території району  відсутні полігони побутових відходів,  сміттєсортувальні, сміттєпереробні та сміттєспалювальні станції (заводи, комплекси).

В  районі функціонує 35 сміттєзвалищ загальною площею  21,39 га, де утилізуються побутові відходи ІV класу  небезпеки (в тому числі – 1 міське м.Баранівка та 5 загальноселищнних сміттєзвалищ – смт Довбиш, смт Мар’янівка, смт Кам’яний Брід, смт Полянка, смт Першотравенськ).

Потребують приведення в безпечний екологічний стан сміттєзвалища побутових відходів в більшості населених пунктів району. Станом на 01.01.2019 на них накопичено більше 135 тис. тонн відходів. Щороку їх утворюється близько 4 тис.т.

Найбільше  техногенне  навантаження в  сфері  поводження  з  відходами припадає  на  територію  м. Баранівка.

Органами місцевого самоврядування розроблено та затверджено схеми санітарної очистки населених пунктів. 

 У деяких населених пунктах організовано проводиться вивезення твердих побутових відходів в основному це місто, селища та деякі села.

В районі зареєстровано 3 приватних підприємці, які займаються заготівлею побутових відходів: це макулатура, склобій, текстиль та пластикова упаковка, що становить майже 25% комунально-побутових відходів, які надходять на організовані місця видалення відходів.

 В загальноосвітніх закладах району проводились виховні години, бесіди, щодо збереження  навколишнього природного середовища, а  також проводиться акції по збиранню відпрацьованих батарейок «Викидай правильно».

Проблемним залишається  питання планового збору побутових відходів з приватного сектора по сільських населених пунктах, крім Баранівської ОТГ у зв’язку з відсутністю коштів та технічних засобів, що сприяє виникненню стихійних сміттєзвалищ.

Побутові відходи на сміттєзвалища вивозяться  гужовим транспортом по Баранівській ОТГ спец автомобілем згідно  графіку.

Відсутня техніка для благоустрою сміттєзвалищ. Підгортання та ущільнення відходів, проводиться залученою спецтехнікою.

З 1 січня 2018 року набув чинності пункт "і" ст. 32 Закону України "Про відходи", що передбачає заборону захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. 

Баранівською ОТГ запроваджено проект по роздільному збору, вивозу та переробці твердих побутових відходів. На контейнерних майданчиках міста та  населених пунктів встановлені контейнери для роздільного збирання побутових відходів,  яких закуплено 230 одиниць для побутових відходів, 100 – для роздільного збирання скло, папір, 130-пластик.  Також придбано спецтехніку: сміттєвоз із заднім завантаженням та додатковим обладнанням, трактор з додатковим устаткуванням: бульдозерний відвал та швидкоз’ємний навантажувач для збирання.

Дане питання неодноразово розглядалось на колегіях райдержадміністрації та  рекомендувалось    виконкомам    міської, селищних  та сільській радам постійно проводити  роботу щодо запровадження роздільного збирання побутових відходів шляхом впровадження соціально-економічних механізмів, спрямованих на заохочення утворювачів відходів до їх роздільного збирання.

 1. Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

Протягом 2018 року головними завданнями мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в районі було забезпечення максимальних показників залучення громадян на військову службу за контрактом, на строкову військову службу в Збройних Силах України, надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, організація територіальної оборони в районі та підтримання у постійній готовності органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій до функціонування в особливий період.

Для забезпечення максимальних показників залучення громадян на військову службу за контрактом та на строкову військову службу в Збройних Силах України протягом року проведено 6 нарад за участю відповідальних працівників місцевих рад, представників Баранівського РВК, національної поліції.

В районі проводилась агітаційна та роз’яснювальна робота, спрямована на підняття в суспільстві престижності та популяризації військової служби, залучення громадян до лав військової служби за контрактом. Забезпечено розміщення рекламної продукції в державних закладах, на зупинках автотранспорту, торгівельних об’єктах та в місцях проведення дозвілля молоді.

Спільно з працівниками Баранівського районного військового комісаріату були організовані  мобільні групи, які побували в усіх населених пунктах району. В ході даної роботи вручались повістки призовникам, які знаходились по місцю проживання.

З метою проведення агітаційно-роз’яснювальної роботи щодо служби за контрактом розміщувались біл-борди, сіті-лайти, розповсюджувались постери «Контрактна армія» серед населених пунктів району.

За підсумками 2018 року Баранівським військовим комісаріатом:

направлено та зараховано на військову службу за контрактом 38 осіб, що становить 84% планового завдання 2018  року;

призвано на строкову військову службу 47 громадян, що становить 76  % планових завдань весняного та осіннього призову.

З метою надання системної допомоги військовій частині А 2925, закріпленій за Баранівським районом, відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2016 року №44/2016 «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України», рішенням сесії Баранівської районної ради     № 378 від 16.02.2018 року затверджено «Програму надання шефської допомоги військовій частині А 2925 Збройних Сил України на 2018-2020 роки». Крім того, районною державною адміністрацією спільно з громадською організацією «Волонтери Полісся» постійно надавалась благодійна шефська допомога військовим частинам, які брали участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

В  2018 році військовим частинам направлялись матеріальні ресурси благодійно у вигляді продовольства, промислових товарів, будівельних матеріалів, автогуми, ПММ, обладнання для обігріву приміщень.

Для реалізації комплексу безпекових заходів, які спрямовані на захист інтересів та життя мешканців Баранівського району, та відповідно до вимог Указу Президента України від 23.09.2016 №406/2016 «Про Положення про територіальну оборону України», районною державною адміністрацією видано розпорядження голови райдержадміністрації від 16.06.2017 № 5 дск, яким утворено штаб зони територіальної оборони та визначено завдання з організації територіальної оборони в населених пунктах району.

III. Суспільно-політична ситуація

 

 1. Забезпечення законності, охорона прав, свобод і законних інтересів громадян

Реєстрація та розгляд заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події.

В відділенні поліції за 2018 рік до Єдиного обліку зареєстровано 3969 заяв, повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень та інші події (2017 рік - 3266).

Із загального числа заяв і повідомлень 444 - з ознаками кримінальних правопорушень (2017 рік - 397). Всі внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За заявами і повідомленнями про події некримінального характеру (3525) розглянуто відповідно до Закону України «Про звернення громадян», з них  29 - передано до інших ОВС, 290 - приєднано до раніше розглянутих звернень, списано до справи - 3065.

Загальна характеристика стану злочинності.

Зареєстровано до ЄРДР 444 кримінальні правопорушення, у тому числі 91 - по тяжких та особливо тяжких злочинах (2017 рік - 97).

Зареєстровано 3 кримінальні правопорушення, вчинених у громадських місцях (2017 рік - 10), у тому числі 2 - на вулицях, у парках і скверах (2017 рік - 7).

Викрито 172  осіб, які вчинили кримінальні правопорушення (2017 рік - 145), з них 2 неповнолітніх (2017 рік - 4), 14 жінок (2017 рік - 29), 10  осіб, які на момент учинення протиправного діяння перебували у стані алкогольного сп’яніння(2017 рік - 12), 12  - раніше судимими особами (2017 рік - 18).

  По видам злочинів:

 1. Умисні вбивства - 2/2 розкрито (2017 рік - 0)
 2. Тяжкі тілесні ушкодження - 0 (2017 рік - 4)
 3. Розбої - 0
 4. Грабежі - 2/1розкрито (2017 рік - 6/2 розкрито)
 5. Зґвалтувань - 0
 6. Незаконних заволодінь транспортними засобами - 4/3 розкрито (2017 рік - 4/1 розкрито)
 7. Шахрайства - 24/10 розкрито (2017 рік - 16/3 розкрито)
 8. Крадіжки - 124/42 розкрито (2017 рік - 123/41 розкрито), з них, з квартир - 18/6 розкрито
 9. Хуліганство - 6 (2017 рік - 4)

Повідомлено про підозру 172  особам (2017 рік - 145), з них стосовно 5  обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою(2017 рік - 4), 5 - домашній арешт (2017 рік - 7), 22 - особисте зобов'язання (2017 рік - 2).

Усього в 2018 році у провадженні слідчих перебувало 444 кримінальні правопорушення, менше ніж у 2017 році (397 проваджень). Навантаження на одного практичного слідчого становить 111  кримінальних проваджень (2017 рік - 96,8).

До суду направлено 162  кримінальні провадження (2017 рік - 163), у тому числі 160  - з обвинувальними актами (2017 рік - 161).

Протидія наркозлочинності

Зареєстровано 9 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків (2017 рік - 14), розслідування по 2  завершено та направлено до суду з обвинувальними актами (2017 рік - 13).

Задокументовано 5  фактів незаконного посіву або вирощування снотворного маку чи конопель (ст. 310 КК України) (2017 рік - 10); 2  факти незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ст. 309 КК України) (2017 рік - 3).

За закінченими розслідуваннями кримінальних правопорушень вилучено 1235 рослин «Снодійного маку», та 252 грама «Канабісу».

Також задокументовано діяльність злочинної групи, яка здійснювала збут наркотичних речовин (ст. 307 КК України) (2017 рік - кримінальних правопорушень не зареєстровано).

Стан публічної безпеки та правопорядку. Превентивна діяльність.

Систематично здійснюється аналіз стану правопорядку у громадських місцях, на підставі якого визначаються населені пункти Баранівського району з метою їх відпрацювання та стабілізації криміногенної обстановки.

Вжито організаційних і практичних заходів щодо забезпечення охорони публічного порядку й безпеки напередодні, під час проведення масових заходів та інших акцій. Постійно здійснюється відстеження та прогноз ситуації, що складається на території обслуговування, уживаються заходи відповідного реагування на будь-які її зміни.

Завдяки підтримці органів влади триває реалізація програми «Безпечне місто» щодо встановлення на вулицях телевізійних систем візуального моніторингу та інших технічних засобів, передбачених для здійснення контролю за станом правопорядку.

Зазначений проект дозволяє відслідковувати стан оперативної обстановки на вулицях та в інших громадських місцях, своєчасно реагувати на її ускладнення та направляти патрульні наряди в місця вчинення злочинів і правопорушень.

Протидія незаконному обігу зброї, вибухівки, боєприпасів.

Відділенням поліції району здійснюється контроль за обліком, наявністю та умовами зберігання зброї, боєприпасів і спецзасобів.

З незаконного обігу вилучено 5  одиницю мисливської гладкоствольної зброї (2017 рік - 2), 2 одиниці газової зброї (2017 рік - 3), 13 одиниць саморобної вогнепальної зброї (2017 рік - 11), які добровільно були здані громадянами під час оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Місячник добровільної здачі зброї».

Усього виявлено 2  кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом зброї та вибухівки (ст. 263 КК України) (2017 рік - 6).

До суду направлено 2 кримінальних правопорушень, з яких 2 - з обвинувальними актами.

Охорона публічної безпеки.

Особлива увага приділяється забезпеченню охорони публічного порядку, дорожньої безпеки під час проведення масових заходів, інших акцій.

З початку року відбулось 107 масових заходів, у яких взяли участь понад 12 тис. чоловік (2017 рік - 83). Під час їх проведення повідомлень про вчинення (загрозу вчинення) терористичних актів не надходило.

Напередодні проведення заходів проводяться ретельні рекогносцирування місць та територій, де вони відбуватимуться, за їх результатами готуються плани забезпечення охорони публічного порядку та безпеки, розрахунки сил і засобів. У разі прогнозованого ускладнення ситуації створюються резерви.

При отриманні інформації про масові заходи та інші акції проводиться роз’яснювальна робота з громадськістю, профспілковими організаціями, представниками громадських об’єднань, політичних партій стосовно необхідності дотримання законодавчо встановленого порядку їх організації та проведення і недопущення порушень публічного порядку.

У ході проведення інструктажів добових та інших нарядів особовий склад націлюється на суворе дотримання чинного законодавства України, ужиття виважених і рішучих заходів з метою припинення протиправних дій, витримку, уникнення провокацій, ввічливе ставлення до громадян.

З метою ефективного використання сил і засобів у забезпеченні правопорядку у структурі ГУНП створено службу «102», яка дає можливість скоротити час реагування на повідомлення про правопорушення, керувати нарядами за допомогою сучасних інформаційних технологій, а також контролювати прийняття рішень за заявами і повідомленнями про злочини.

Активізовано роботу по відвідуванню помешкань громадян (операція «Візит») з метою виявлення підозрілих осіб, роз'яснення населенню про важливість протидії терористичним актам.

Для попередження фактів крадіжок майна на території району проводяться сходи жителів сіл, інших населених пунктів, під час яких організовано роботу щодо отримання інформації про осіб, які можуть бути причетними до їх вчинення.

У разі отримання такої інформації проводиться документування дрібних крадіжок та притягнення правопорушників до відповідальності. Упродовж  2018 року за фактами вчинення дрібних крадіжок (ст. 51 КУпАП) виявлено 22  адміністративних правопорушення (2017 рік - 11). За порушення встановлених правил адміністративного нагляду (ст. 187 КУпАП) складено 129  адміністративних протоколів (2017 рік - 91).

Виявлено 54  фактів виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення (ст. 176 КУпАП) (2017 рік - 67) та 6 фактів збуту самогону (ст. 164-16 КУпАП) (2017 рік - 8).

З метою недопущення втягнення дітей у пияцтво, його попередження у дитячому середовищі постійно проводиться профілактична робота, направлена на виявлення дорослих осіб, які залучають дітей до вживання спиртних напоїв.

Силами підрозділу ювенальної превенції відділення поліції упродовж минулого року до адміністративної відповідальності за ст. 180 КУпАП притягнуто 1 дорослу особу.

      Проводяться профілактичні заходи з виявлення та постановки на облік осіб,    які           вчиняють насильство          в сім’ї, ведуть антигромадський спосіб життя. За           вчинення насильства в сім’ї за ст. 173-2 КУпАП складено 277  адміністративних протоколи (2017 рік - 135).

Спільно з представниками служб у справах дітей постійно проводиться профілактична робота з «кризовими» сім’ями, забезпечується систематична перевірка умов проживання та виховання в них дітей.

Уживаються заходи щодо виключення несприятливого побутового оточення в неблагополучних сім’ях, де виховуються діти, притягнення до відповідальності батьків, які не виконують належним чином своїх обов’язків.

З метою стабілізації криміногенної ситуації  в дитячому середовищі працівниками Баранівського відділення поліції спільно із представниками місцевих органів освіти і науки, громадськості здійснюється правоосвітня та роз’яснювальна робота серед дітей та молоді. Зокрема, упродовж року для учнів загальноосвітніх закладів району, а в літній період для відпочиваючих у таборах, на системній основі проводилися профілактичні лекції, іміджеві акції, конкурси з правоохоронної тематики.

Безпека дорожнього руху

На автошляхах району відмічається зменшення числа ДТП, загиблих і травмованих у них осіб. Зареєстровано 43  дорожньо-транспортних пригоди (2017 рік - 52), в яких 4  особи загинуло (2017 рік - 7) та ще 3 отримали тілесні ушкодження (2017 рік - 12).

Працівниками поліції виявлено 1020  порушень Правил дорожнього руху (2017 рік - 82), у тому числі 58  за керування транспортними засобами у стані сп’яніння (ст. 130 КУпАП) (2017 рік - 14).

Звернення громадян

За 2018 рік до райдержадміністрації надійшло та було опрацьовано 584 звернення громадян, що на 176 звернення або 23,2 % менше ніж у відповідному періоді попереднього року.

249 звернень громадян або 42,6 %  від їх загальної кількості належать найбільш вразливим та соціально незахищеним категоріям громадян – особам з інвалідністю, ветеранам війни і праці, учасникам бойових дій, членам багатодітних сімей, одиноким матерям, пенсіонерам, які потребують соціального захисту, підтримки та особливої уваги з боку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо задоволення їхніх повсякденних запитів та життєвих потреб.

Серед зазначеної категорії громадян найбільше звернень на адресу райдержадміністрації надійшло: від ветеранів праці та пенсіонерів – 147 звернень; від осіб з інвалідністю загального захворювання - 55 звернень; від членів багатодітних сімей, одиноких матерів – 34 звернення; осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій та війни – 12.

За 2018 рік до райдержадміністрації надійшло 9 колективних звернень жителів району, що на 11 менше ніж у попередньому році. Їх питома вага становить 1,5 % від загальної кількості звернень громадян, що надійшли за  2018 рік. Всього за звітний період до райдержадміністрації звернулися, з урахуванням колективних звернень, 744 громадяни (у 2017 – 3109).

Протягом 2018 року     на    особистому     прийомі у керівництва  райдержадміністрації розглянуто 74 звернення,  з них, 12 звернень надійшло під час виїзних особистих прийомів, на яких побував 21 громадянин.

У зверненнях громадян, що надійшли на адресу райдержадміністрації протягом  2018 року, було порушено 608 питання різної тематики, що на 184 менше ніж за 2017 рік.

В основному громадяни у зверненнях до райдержадміністрації порушували питання, що стосувались соціального захисту - 394, комунального господарства – 77, аграрної  політики  та   земельних  відносин  –  37, праці і заробітної плати – 27, охорони здоров’я – 17, транспорту і зв’язку – 14, житлові – 10, забезпечення  дотримання  законності  та  охорони  правопорядку,   реалізації прав і свобод громадян - 9, діяльності місцевого самоврядування – 9.

У своїх зверненнях громадяни порушували й інші різноманітні питання, що стосуються практично усіх сфер життя, а не лише питання особистого характеру. Зокрема, екології та природних ресурсів, економічної, цінової політики, підприємництва, що свідчить про зростаючу соціальну активність населення району.

Баранівською районною державною адміністрацією позитивно вирішено 183 питання (30,1%), порушених у зверненнях заявників, які належали до її компетенції, на 396 (67,8%) - надано роз`яснення.

Органами влади вищого рівня, відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» за 2018 рік надіслано на розгляд до райдержадміністрації 402 звернення жителів району, що на 145 звернень менше в порівнянні з 2017 роком. Однак, питома вага цих звернень серед загальної кількості звернень майже не змінилась і становить 68,8% проти 71,9%.

В районній державній адміністрації працює «гаряча» телефонна лінія з актуальних питань діяльності органів державної виконавчої влади та вирішення проблем населення району.

Протягом звітного періоду за рахунок коштів районного бюджету виділено матеріальну допомогу на загальну суму 51950 гривень.

На виконання  Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», затверджені та оприлюднені через ЗМІ графіки особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, систематично здійснюються виїзні прийоми громадян.

За 2018 рік до Баранівської районної державної адміністрації надійшло 20 запитів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» на які надано 19 відповідей, 1 – надісланий за належністю. Скарг на недотримання даного закону в райдержадміністрацію не надходило.

Протягом 2018 року проведено планові перевірки Першотравенської та Довбиської селищних рад у частині здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади.

За даними державного реєстру виборців за станом на 01.01.2019 в районі є 30973 чоловік, які можуть взяти участь у голосуванні.

 

Цивільний захист

У 2018 році 30 липня в районі пройшов буревій внаслідок якого було викорчувано 22 дерева та 41 будинок розкрито.

У квітні-жовтні 2018 року проведено комплексні перевірки 28 од.  захисних споруд цивільного захисту району, 20 захисних споруд подано на списання (непридатні для використання). Таким чином, з 28 од. визнано готовими до використання за призначенням – 2 од. (4,3%), обмежено готовими – 26 од. (54,1%), не готовими – 20 од. (41,6%). Всього технічній інвентаризації підлягає 28 захисні споруди цивільного захисту. Станом на 01.01.2019 загалом проведено технічну інвентаризацію 16 захисних споруд всіх форм власності, що складає 57,1%

На виконання Плану функціонального навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів цивільного захисту, за звітний період 2018 року на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області пройшли функціональне навчання 7 чоловік.

 1. Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті регіону, взаємодія з ними місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення належної суспільно-політичної ситуації в регіоні

На сьогоднішній день суспільно-політична ситуація в районі стабільна та прогнозована. Особливих гострих зон соціальної напруги не спостерігається. Стійких внутрішніх конфліктоутворюючих чинників, які можуть викликати громадський резонанс і загострити суспільно-політичну ситуацію на даний час немає. Варто зазначити, що цьому сприяє конструктивна співпраця райдержадміністрації з суспільними об’єднаннями громадян та систематичне вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району, можливість передбачити наслідки прийнятих рішень.

Так, суспільно-політична ситуація в районі формується під впливом  різних економічних та політичних факторів. На її формування певною мірою,  безумовно, впливає по-перше: рівень життя громадян, по-друге – діяльність всіх суб’єктів економічних та політичних процесів, значною мірою тих, хто несе відповідальність за соціально-економічний та культурний рівень розвитку району. Тому, позитивне вирішення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування соціально-економічних проблем, які виникають, систематичний, планомірний та постійний діалог з людьми, відкритість та прозорість влади, постійне висвітлення відповідних матеріалів на сторінках міськрайонної газети «Слово Полісся», офіційному веб-сайті райдержадміністрації, своєчасна та суттєва реакція на звернення громадян, взаємодія з осередками політичних партій та громадських об’єднань - всі вищевказані фактори впливають на підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

Загострення взаємовідносин осередків політичних партій з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування  не спостерігається. Публічних протестних заходів районних організацій політичних партій не зафіксовано.

Станом на 01.01.2019 року, згідно даних Головного управління юстиції в Житомирській області, в районі зареєстровані:

районних організацій політичних партій – 59 ;

осередків районних організацій політичних партій -  375 в т.ч:

-  міських – 25, селищних – 26 , сільських  - 94, первинних – 230.

громадських організацій – 46, з них 1 -волонтерська

благодійних фондів – 4.

Організованою міцністю та впливовістю на населення району серед осередків районних організацій політичних партій відзначаються: Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина», Українське об’єднання патріотів – УКРОП.

Опозиційними в районі є: «Опозиційний блок», Радикальна партія Олега Ляшка, ВО «Батьківщина», «Самопоміч», «Республіканська платформа», які здійснюють свою діяльність згідно Конституції України, відповідно до Закону України «Про політичні партії».

В районі переслідувань за політичними мотивами не спостерігається. Наявності розколів та альтернативних лідерів у районних організаціях політичних партій не виявлено. Стосунки осередків політичних партій району  з центральними партійними органами звичайні робочі.

Діє Громадська приймальня народного депутата України Володимира Литвина, її очолює Вікторія Леонідівна Ількович. Сам факт постановки проблемних питань розвитку району, соціально-економічних та інших питань перед Володимиром Михайловичем дав змогу вирішити в районі дуже багато з них.

Також діють Громадські приймальні й інших районних осередків політичних партій.

Здебільшого на прийом звертаються громадяни з питань надання матеріальної допомоги щодо оформлення соціальних пільг, земельних питань, надання юридичних роз’яснень.

Керівництво райдержадміністрації постійно взаємодіє з громадськими організаціями і більшістю районних партійних організацій. При цьому відбувається порозуміння та зворотній зв’язок. Організації допомагають у своїй роботі органам виконавчої влади у  питаннях  соціально-економічного розвитку району, оскільки керівниками та членами цих партій переважно є керівники організацій та установ, депутати органів місцевого самоврядування.

Зокрема, районна державна адміністрація постійно співпрацює при проведенні заходів із громадськими та політичними об’єднаннями громадян: районною організацією ветеранів України, відокремленим підрозділом громадської організації «Обласна спілка учасників та ветеранів АТО «Схід» в районі, районної спілкою «Чорнобиль 94», волонтерською організацією «Волонтери Полісся», ПП «Блок Петра Порошенка  «Солідарність».

Відповідно до проведеного щомісячного моніторингу суспільно-політичної ситуації в районі, з боку політичних сил висловлюються конкретні пропозиції щодо соціально-економічного розвитку району, своє бачення тих чи інших питань, але все це відбувається в руслі цивілізованого діалогу.

З метою сприяння у здійсненні державної політики та системних заходів, спрямованих на реалізацію Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016–2020 роки, підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування. розпорядженням голови райдержадміністрації від 08.06.2017 №150 утворено Координаційну раду з питань сприяння у розвитку громадянського суспільства при районній державній адміністрації.

Здійснюються форми взаємодії між органами влади та інститутами громадянського суспільства. Зокрема, це консультації з громадськістю, які проводяться з метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання їм можливості для вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності зазначених органів. Серед усіх форм консультацій пріоритетними  є зустрічі керівництва району з представниками громадськості, засідання за круглим столом. У окремому розділі «Консультації з громадськістю» на офіційному веб-сайті райдержадміністрації розміщуються проекти нормативно-правових актів для консультацій із громадськістю.

Серед спільних заходів, які проводяться за участю представників районних осередків політичних партій та громадських організацій: відзначення пам’ятних історичних дат, державних свят, вшанування відомих українців, загиблих героїв АТО.

Приділяється увага вирішенню питань, пов’язаних із волонтерським рухом у районі. Постійно організовуються зустрічі керівництва району з волонтерами та представниками громадських організацій, які здійснюють волонтерську діяльність, під час яких обговорюються питання допомоги військовослужбовцям, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції, членам їхніх сімей та членам сімей загиблих, а також питання тимчасово переміщених громадян.

 1. Стан національних відносин

Станом на 01.01.19 р. в районі проживає 39700 осіб, із них: українців – 87 %, поляків – 11, 3 %, росіян – 1 %, інших національностей – 0,7 %.

Найбільш компактно проживають у районі національні меншини поляків у смт Довбиш (2800 чол.), смт Мар’янівка (880 чол.), смт Кам’яний Брід (850 чол.), смт Полянка (560 чол.), смт Першотравенськ (550 чол.), на території Ялишівської сільської ради (250 чол.).

У районі проживають також представники інших національностей - білоруси, молдавани, німці, євреї, вірмени, азербайджанці, татари, грузини, араби, литовці, роми, болгари та ін.

У районі зареєстровано 5 національно-культурних  товариств, які утворено за національною та релігійною ознаками, а саме: Польське культурно-освітнє товариство ім. Юзефа Крашевського ( м. Баранівка), Товариство поляків ім. Яна Павла ІІ ( смт Довбиш), Культурно-освітнє товариство «Польська світлиця» ( м. Баранівка), Мар’янівське відділення  Спілки поляків України  (смт Мар’янівка), Польське культурно-освітнє товариство «Токарівка» ( смт Першотравенськ).

Серед напрямків діяльності товариств слід назвати  проведення конкурсів польської мови, виїзди дітей на екскурсії та відпочинок до Польщі, організація концертів, надання благодійної допомоги.

У районі створено та успішно здійснюють свою художньо-мистецьку місію колективи художньої самодіяльності, які пропагують польську культуру, а саме:

-жіночий ансамбль польської пісні «Мрія» при Будинку культури

смт Кам’яний Брід;

-дитячий танцювальний колектив «Шкелко» при Будинку культури

смт Мар’янівка;

-дитячий хоровий колектив «Польські квята», хорові колективи  Фатимські незабудки», « Soli Deo»  при костьолі смт Довбиш.

З метою попередження проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації з учнівською молоддю та батьками постійно проводиться інформаційно-просвітницька робота. Щорічно 16 листопада у всіх загальноосвітніх закладах району проходять Дні толерантності: організовуються книжкові виставки, конкурси малюнків, виховні години, зустрічі зі священниками.

 1. Релігійна ситуація

У районі дотримуються вимоги Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо відокремлення церкви  від держави.  На території району налічується 57 релігійних організацій, у т.ч. 27 – православних, 14 – католицьких, 6 – Євангельських християн-баптистів, 5- Християн віри Євангельської (п’ятидесятники), 2 – Свідків Єгови, 1 - Адвентистів сьомого дня, 1 – іудаїзму, а також 1 благодійний фонд «Відкрите серце» від церкви Християн віри Євангельської.

 Із них: зареєстровані, але не діють, релігійні громади Української Православної церкви Київського Патріархату у місті Баранівка, селах Зеремля та Стара Гута; діють, але не зареєстровані, релігійні громади Православної церкви Грузинського патріархату у с. Вірля, Християн віри Євангельської (п’ятидесятники)  у селі Суємці.

Всі діючі релігійні громади забезпечені кадрами священнослужителів.

Проблемних питань у відносинах між протестантськими, православними і католицькими церквами у районі немає. Міжконфесійна ситуація в районі стабільна, міжконфесійні конфлікти відсутні. На це спрямована робота місцевих органів державної влади, правоохоронних органів.

Релігійні діячі та віруючі беруть активну участь у державних та громадських заходах, таких як відзначення Дня незалежності України, Дня Перемоги, Дня пам’яті жертв політичних репресій, Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні та ін..

Участь релігійних організацій у політичних процесах району не спостерігається.

Політичних формувань, громадських організацій, бізнесових структур, утворених за релігійними ознаками, в районі немає.

Систематично проводяться бесіди з питань міжконфесійних відносин з представниками релігійних організацій, зокрема благочинним Баранівського округу, настоятелем Баранівського храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ о.Романом Климом, настоятелем Святопокровського храму УПЦ КП у с.Кашперівка   о. Сергієм Ковальчуком, настоятелем католицької парафії Баранівського району о. Натанаїлом (Мар’яном Зайонцом), органами внутрішніх справ, керівниками органів місцевого самоврядування з метою нейтралізації проявів дискримінації на релігійному підгрунті та міжконфесійних конфліктів.

Загострень на міжконфесійному та міжетнічному рівні в районі не зафіксовано. Релігійні організації безперешкодно здійснюють статутну діяльність, проводять заходи з відзначення релігійних свят. У засобах масової інформації періодично висвітлюються матеріали відносно діяльності релігійних громад.

 1. Інформаційна діяльність

Підзвітність, прозорість та відкритість стали ключовими принципами у відносинах між органами виконавчої влади району та інститутами громадянського суспільства. З цією метою забезпечується оприлюднення на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, у друкованих засобах масової інформації району інформації про діяльність органів виконавчої влади району.

Інформаційний простір району представляють газети « Слово Полісся», яка виходить тиражем 2130 примірників, «Баранівські факти» - тираж 5750 примірників.  Також діють офіційні веб-сайти райдержадміністрації, районної, Баранівської, Дубрівської та Довбиської ОТГ,  незалежний сайт «baranivka.blogspot.com», де висвітлюються інформаційні матеріали  з питань соціально-економічного розвитку, суспільно-політичного та культурного життя району.  

Основні теми, які висвітлювалися у 2018 році на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та в ЗМІ: децентралізація, ремонт доріг, залучення до контрактної армії, субсидіювання, енергоефективність, детінізація доходів громадян та зайнятість населення, соціальний захист учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, людей з обмеженими можливостями, надання безоплатної правової допомоги, запобігання корупції, протидія насильству та торгівлі людьми, забезпечення ефективного та прозорого здійснення публічних закупівель, реалізація інвестиційних проектів, відзначення державних свят та пам’ятних дат у 2018 році тощо.

На сторінках газети «Слово Полісся» діють рубрики: «Влада за роботою», «У райдержадміністрації», «Віч-на-віч із владою», «Ради за роботою», «Офіційний вісник», «Фахівець консультує», « Децентралізація»,

«На підтримку армії» та інші. У кожній рубриці подається інформація про основні суспільно-політичні події, що відбуваються в країні та районі, роботу органів державної влади всіх рівнів, друкуються вітання керівництва району до державних, міжнародних, релігійних та професійних свят.

ІV. Стан соціально-економічного розвитку Баранівського району.

 1. Результати аналізу динаміки показників соціально-економічного розвитку Баранівського району

У 2018 році обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності динамічно зростав та склав 486,7 млн. грн., що на 47,2% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

У розрахунку на одну особу населення реалізовано промислової продукції – 12,4 тис. грн. проти 8,0 тис. грн. за 2017 року.

Також протягом 2018 року спостерігалися позитивні темпи нарощення обсягів сільськогосподарського виробництва.

Валовий збір зерна у 2018 році склав 55004 тонни у первинній вазі, що на 18020 тонн більше до минулого року.

У тваринництві отримано 626  тонни м’яса у живій вазі, 7244 тонн молока. При цьому виробництво молока залишилося на рівні попереднього року,  а м’яса на 21% збільшено.

На початок січня 2019 року в сільськогосподарських підприємствах утримувалося 3547 голів великої рогатої худоби, у тому числі 1268  корів, свиней – 2280 голів. За рік поголів’я великої рогатої худоби зросло на 6%, свиней в 2,3 рази.

Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва становить 106,4%, у т.ч. в сільськогосподарських підприємствах – 134,2%, у господарствах населення – 90,8%.

Індекс обсягу виробництва продукції рослинництва у 2018 році, становить 115,5 %, у т.ч. в сільськогосподарських підприємствах – 146,1%, у господарствах населення – 94,2%.

Індекс обсягу виробництва продукції тваринництва у 2018 році, становить 91,3%, у т.ч. в сільськогосподарських підприємствах – 105,1%, господарствах населення – 86,0%.

Оборот роздрібної торгівлі в районі у 2018 році становив 88,4 млн. грн., і перевищив рівень 2017 року в порівнянних цінах на 8,2%.

Протягом 2018 року спостерігалася позитивна динаміка зростання надходжень капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування.

Загальний обсяг освоєних підприємствами та організаціями району  капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування склав за січень-вересень 2018 року 48,4 млн. грн.

Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу населення за січень-вересень 2018 року склав 1234,7 грн.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку району за весь період інвестування, за станом на 01.10.2018 становив 5,5 млн.дол.США .

У січні-вересні  2018 року з району експортовано товарів на 4831,2 тис.дол.США, імпортовано – на 2193,1 тис.дол.США, що відповідно на 13,5% та на 9% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Сальдо зовнішньої торгівлі товарами за січень-вереснь 2018 року було позитивне у сумі 2638,1 тис.дол.США.

Суб’єктами господарювання зовнішньоторговельні операції товарами здійснювались з партнерами із 19 країн світу.

 

Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3