У Довбиші голова РДА зустрівся з громадським активом

З метою інформування громадськості щодо основних змін в чинному законодавстві: монетизації субсидій, пенсійного забезпечення та земельних відносин, 20 лютого в смт Довбиш   відбулася ініційована головою райдержадміністрації Миколою Вельчинським робоча зустріч з мешканцями громади.

У даному заході взяли участь голова районної ради Сергій М’ялківський, селищний голова Юрій Домашин, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та служб району.

В Україні з 1 січня 2019 року набув чинності порядок надання житлових субсидій населенню в грошовій формі. З цього питання доповідав Микола Ковбан, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації. Він зазначив, що згідно з урядовою постановою, з 1 січня 2019 року в грошовій формі надаватимуться субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням. Усі, хто звертається сьогодні за субсидією з новим пакетом документів, отримуватиме її за новим алгоритмом. При цьому постанова передбачає, що домогосподарства, яким було призначено субсидію на опалювальний період 2018-2019 років, продовжать її отримувати до завершення опалювального періоду, відповідно до діючого порядку. З травня 2019-го призначення субсидії таким домогосподарствам надаватиметься в грошовій формі лише після надання нової заяви та декларації, в яких обов’язково вказуватиметься номер мобільного телефону заявника. Усім одержувачам пільг і субсидій у травні обов’язково потрібно подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи до управління праці та соціального захисту населення, надавши одночасно дозвіл на обробку персональних даних. Тим, хто звернеться за допомогою вперше, у травні вже не потрібно буде поновлювати документи. Вони вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

Також він повідомив, що з жовтня 2019 року грошова форма охопить усіх одержувачів пільг та грошових субсидій. Згідно з запровадженим порядком, на кожного одержувача субсидії, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в Ощадбанку, на якому будуть відображатися житлові субсидії в грошовій формі. Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання, тобто кошти першочергово спрямовуватимуться на оплату комунальних послуг. Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів, їх залишок. Для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відстежити інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати в Ощадбанку. Тож повідомлень від УПСЗН, як було раніше, чекати не варто.

Після надання вичерпних відповідей на поставлені запитання, Микола Олександрович наголосив, що в селищній раді є відповідальний працівник, до якого можна звернутися за допомогою в оформленні пакету документів для призначення субсидії. Звернув увагу на недопустимість заборгованості за житлово-комунальні послуги на кінець опалювального періоду.

Галина Антонівна Столярчук, головний спеціаліст відділу в Баранівському районі головного управління Держгеокадастру в Житомирській області, розповіла про зміни в земельному законодавстві. Вона зазначила, що кожен громадянин має конституційне право на безкоштовне отримання у власність 2 га землі для ведення особистого селянського господарства. Платити потрібно буде лише приватним структурам за виготовлення проектно-кошторисної документації на земельну ділянку.

З 1 січня 2019 року, відповідно до змін у законодавстві, можна отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів будь-якої форми власності. Обов’язковим є тільки те, що земельна ділянка сформована і відомості про неї внесені до державного земельного кадастру.

Про зміни в пенсійному законодавстві, а саме про перерахунок пенсій та нові вимоги до стажу для права виходу на пенсію розповіла начальник Баранівського відділу з питань призначення та перерахунків пенсій Наталія  Сябрук. Також присутніх було проінформовано про можливість перевірити стан сплати пенсійних внесків, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України.

Микола Вельчинський, коментуючи виступи керівників районних служб, наголосив на тих позитивних змінах, які відбулися в державі та в Довбиській об’єднаній територіальній громаді зокрема. Повідомив, що 05 березня за участю голови облдержадміністрації Ігоря Гундича в смт Довбиш відбудеться засідання Ради регіонального розвитку, на якій обговорюватиметься перспективний план розвитку Довбиської ОТГ на 2019-2021 роки.

Голова райдержадміністрації відзначив покращення стану доріг на території  Довбиської селищної ради та повідомив, що найближчим часом планується завершення ремонту 5,5 км дороги Довбиш-Романів. Також в планах ремонт дороги Наталія-Довбиш.

Учасниками зібрання було озвучено низку  актуальних для жителів селища питань. Тепер справа за їх вирішенням, яке багато в чому залежить від представників місцевої влади, а також активності депутатів селищної ради та й самих жителів територіальної громади.

Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3