Особам, які постраждали від торгівлі людьми держава гарантує комплексну допомогу

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Особам, які постраждали від торгівлі людьми держава гарантує комплексну допомогу.

Ось уже 5 років, як світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. «Торгівля людьми здійснюється в багатьох формах і не знає кордонів. Торговці людьми зазвичай діють безкарно, оскільки їх злочини не привертають достатньої уваги. Цю ситуацію необхідно змінити», - зазначає генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

За даними Глобальної доповіді ООН щодо торгівлі людьми, з 21 млн людей, які є жертвами торгівлі людьми, частка жінок і дітей складає 71%. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном.

Україна, на жаль, не є винятком. Високий рівень безробіття та низька заробітна плата змушують сотні тисяч українців їхати у пошуках роботи за кордон. До прикладу, у Польщі найбільшу групу нелегально працевлаштованих іноземців становлять громадяни України. Про це повідомляє сайт businessua.com. Але «торгівля людьми» - це не лише трудова експлуатація, а також сексуальна (у т.ч. примусова вагітність, використання в порнобізнесі), примусове жебрацтво, примусове втягнення у злочинну діяльність, вилучення органів.

Тож якщо ви чи хтось із ваших рідних, знайомих став жертвою торгівлі людьми, коли вас позбавили свободи пересування, забрали паспорт, змушувати працювати безоплатно тощо, - не мовчіть! Законодавством України особам, постраждалим від торгівлі людьми, гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.
Тож особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має звернутися до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації щодо встановлення статусу. Для цього посадова особа проведе з постраждалою людиною співбесіду та заповнить опитувальний лист, копія якого, разом з іншими документами, перелік яких затверджено Кабміном, надсилається у Міністерство соціальної політики, яке приймає рішення про встановлення особі статусу потерпілої від торгівлі людьми. Якщо ж людина через тимчасовий розлад психічної діяльності, інший хворобливий стан, або через малолітство не може зробити цього самостійно, посадова особа заповнює опитувальний лист на підставі особистих спостережень, показів свідків та інший даних. Інформація, що стала відома у ході співбесіди, є конфіденційною, тому посадова особа УПСЗН оформляє розписку про нерозголошення відомостей, які їй стали відомі під час проведення співбесіди, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Також варто зазначити, що інформація, зазначена в опитувальному листі, підлягає перевірці суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у семиденний строк.

Як зазначено у Постанові Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми», підставами для встановлення такого статусу є:

1) укладання незаконної угоди щодо особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми;
2) вербування, переміщення, переховування, передача або одержання особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, шляхом обману, шахрайства, шантажу, її уразливого стану або застосування чи погрозою застосування насильства з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи;
3) документи та матеріали, що зібрані під час проведення перевірки і підтверджують можливість встановлення статусу.

У той же час невідповідність інформації, наданої особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та інформації, зібраною під час проведення перевірки, є підставою для відмови у встановленні статусу.

Для отримання детальнішої інформації звертайтеся в управління праці та соціального захисту населення Баранівської РДА (м.Баранівка, вул.Соборна,20, каб.10, тел.78-4-63).

Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3