Борщівник Сосновського - небезпечна рослина!

8 серпня в райдержадміністрації відбулася робоча нарада з питання недопущення розповсюдження в районі борщівника Сосновського.

У нараді взяли участь державні фітосанітарні інспектори управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, спеціалісти управління економічного, агропромислового розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, представники Баранівської міської ОТГ та ДП «Романівський лісгосп АПК».

Провів нараду начальник управління економічного, агропромислового розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Володимир Хіміч.

Учасники наради визнали, що борщівник Сосновського на території району поширюється із року в рік. Серед причин вказано відсутність коштів у місцевих бюджетах, належних засобів проведення заходів зі знешкодження цієї агресивної чужорідної рослини, проблема несвоєчасного обробітку земель, які перебувають в приватній власності, надані у користування чи тих, що відносяться до земель комунальної та державної власності.

Тож, під час наради було рекомендовано Баранівській міській ОТГ та ДП «Романівський лісгосп АПК» вжити невідкладних заходів щодо знешкодження борщівника Сосновського на території громади, де він найбільш розповсюджений.

Насамкінець мова йшла про те, що фітосанітарні інспектори мають активізувати роз’яснювальну роботу з керівниками господарств, фермерами, депутатами міської, селищної, сілької ОТГ, селищних рад, населення та представниками ЗМІ про небезпеку цієї карантинної рослини, методи боротьби з нею.

Довідково

Борщівник Сосновського – небезпечна для здоров’я людини рослина, яка завезена до України як кормова культура, нині набула значного поширення, засміюючи, як землі сільськогосподарського призначення, так і береги річок, каналів, придорожніх смуг тощо.

Основні шкідливі властивості борщівника Сосновського полягає в тому, що він здатний викликати опіки на шкірі людини. У разі дотику до рослини або потрапляння його соку на шкіру людина не відчує відразу біль, як, наприклад, при контакті з кропивою. Але вже через кілька годин або навіть діб розпочнеться свербіж і почервоніння уражених ділянок шкіри, а потім з'являться пухирі. При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з'являються  виразки, а після загоєння на їх місці ще 2 – 3 роки залишаються темні плями. Ураження борщівником посилюється при сонячному світлі. Але навіть якщо людина доторкнулася до цієї рослини вночі, вже вранці при сонячному світлі будуть з'являтися пухирі. 

Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3