Світ без насильства - на малюнках дітей

Щорічна Міжнародна акція «16 днів проти насильства» була започаткована у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

*25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

 У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера,  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі (стрілянина у Політехнічній школі Монреаля 6 грудня 1989 року, під час якої злочинець Марк Лепін з мотивів гендерної ненависті до жінок розстріляв 14 студенок та поранив 13 інших).

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

 Україна вперше приєдналася до акції  «16 днів проти насильства» ще у 2001 році. 

У 2019 році Міністерство соціальної політики розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло», яка закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче – це не прояв симпатії; твоя хата «не скраю” – ти можеш допомогти.

У навчальних закладах  Баранівського району в рамках акції «16 днів проти насильства» було проведено конкурси дитячих малюнків на теми «Ні – домашньому насильству!!!» та «Ні – торгівлі людьми!!!».  Малюнки учнів Першотравенського ліцею, Кам’янобрідського ліцею ім. В.Чорновола, а також дві роботи учнів Баранівського ліцею №1 були представлені на виставці в управлінні праці та соціального захисту населення Баранівської райдержадміністрації. Зазначу, що виставка викликала значний інтерес у відвідувачів управління: на мить відірвавшись від своїх клопотів, кожен, вдивляючись у дитячі роботи, подумав про те, які емоції переживають діти, якщо стають свідками домашнього насильства… А малюнки, що особливо сподобалися, люди навіть фотографували на свої телефони.

Працівниками управління праці та соціального захисту населення також було обрано по дві кращі роботи на кожну тему для участі в обласних виставках. Так обласна виставка дитячих робіт «Мій світ без насильства» відбулася 25  листопада у прес-центрі обласної державної адміністрації, де пройшла прес-конференція з нагоди відкриття обласного етапу Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».  Баранівський  район на виставці презентували малюнки Ізабелли Домарецької (Першотравенський ліцей) та Вітюк Віталіни (Баранівський ліцей №1).

Обласна виставка дитячих робіт «Ні – торгівлі людьми!!!» пройде 4 грудня у актовій залі Житомирського медичного інституту,  у рамках проведення підсумкової конференціі «Досвід поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» за участю представників ОБСЄ.  На виставці дитячих робіт будуть представлені роботи Дар’ї Савчук (Кам’янобрідський ліцей ім.В.Чорновіл) та Віталіни Карюк (Баранівський ліцей №1).

 Також у рамках обласних заходів 10 грудня у  Ємільчинській районній державній адміністрації відбудеться Кущовий круглий стіл на тему: «Права людини – недискримінаційний аспект» з нагоди відзначення Дня прав людини.

 Долучення до всеукраїнського флешмобу – підсвічування обласної державної адміністрації в помаранчевий колір – відбулося о  18:00 год, 25 листопада. Помаранчевий колір у світової спільноти має символічне значення у боротьбі з насильством.

 

Валентина МУРАВСЬКА, головний спеціаліст у сфері сімейної політики відділу персоніфікованого обліку управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації

Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3