30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми є серйозним злочином і грубим порушенням прав людини. Щороку тисячі чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми як у себе вдома, так і за кордоном. У 2010 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Глобальний план дій з боротьби торгівлею людьми, закликавши уряди всього світу вжити скоординованих і послідовних дій, аби перемогти це зло.

В Україні також протягом останнього десятиліття впроваджується політика запобігання та боротьби з торгівлею людьми.

Так протягом 2012-2019 років Міністерство соціальної політики України встановило статус постраждалих від торгівлі людьми 878 особам, з них 871 — це громадяни України і 8 іноземців. 457 громадян постраждали від трудової експлуатації, 224 — від сексуальної експлуатації, 57 осіб було залучено до жебракування. 9 людей постраждали від змішаної експлуатації, 14 дітей були продані третім особам, а одна людина постраждала від сурогатного материнства. 

Варто зазначити, що останнім часом спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків злочинів, які підпадають під категорію «торгівля людьми», пов’язаних із трудовою експлуатацією людей власне в Україні, а не лише закордоном. Так нещодавно прокуратура Житомирської області cкерувала до суду обвинувальний акт стосовно групи з чотирьох осіб, які вчиняли трудову експлуатацію людей з використанням обману та примусу (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 149 КК України). Про це йдеться на сайті Офісу генерального прокурора.

Як встановило слідство, підозрювані, попередньо забравши у восьми мешканців Житомирщини, Волині та Республіки Білорусь документи під приводом офіційного працевлаштування, залучали їх до різних будівельних робіт і силоміць утримували у непристосованих для житла приміщеннях.

Управління праці та соціального захисту населення Баранівської РДА, на яке покладено функцію інформування населення про таке явище як «торгівля людьми», а також встановлення статусу особам, постраждалим від торгівлі людьми, напередодні Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми провело інформаційну кампанію (на знімку). Відвідувачам громадської приймальні було роздано буклети, в яких міститься корисна інформація, необхідна для того, щоб убезпечити себе від ризику потрапляння у тенета торговців «живим товаром».

1401

Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3