Соціально-економічний паспорт Баранівського району

 

 

Символіка району

Рішенням № 178 від 18 травня  2004 року 13 сесія районної ради 24 скликання затвердила Герб та Прапор Баранівського  району.

 

             

Адміністративно-територіальний поділ

Баранівський район розташований у південно-західній частині Житомирської області. Межує з Новоград-Волинським, Пулинським та Романівським районами Житомирської області, Полонським, Славутським та Шепетівським районами Хмельницької області.

Район, як адміністративно - територіальна одиниця заснований у 1923 році.

Територія району становить 1 тис.км. Район відноситься до Полісся.

Гідромережу району складають річки Случ, Хомір, Нивна, Смолка, Церем, Дорогань, Видолоч, Немилянка та інші. Усього -  17 річок довжиною 207 км.  Довжина річки Случ, яка протікає по території району – 42 км.

На території району розміщені 11 водосховищ, площа дзеркала – 123 га.

Характер природної рослинності тісно пов’язаний з рельєфом, вологістю та типом грунтів. Одним із основних представників рослинності є ліси, в яких переважають сосна, дуб, береза, вільха, осика. Площа лісового фонду 35,4 тис.га, серед чагарників найбільш поширеними є ліщина, горобина, шипшина та крушина. Типовою трав’яною рослинністю в лісах є жовта глуха кропива, тонконіг лісовий, фіалка та інші.

З корисних копалин промислове значення мають запаси каоліну, глини, пегматиту, піску, каменю.

За адміністративно-територіальним поділом до складу району входять 15 сільських, п’ять селищних та одна міська рад, в яких налічується 1 місто Баранівка, п’ять селищ міського типу Першотравенськ, Полянка, Мар’янівка, Кам’яний Брід, Довбиш та 57 сільських населених пунктів.

Населення

Загальна кількість населення району станом на 01.01.2017р. становить 43.1  тис. чол., в т.ч. міське населення – 25,7 тис.чол., сільське населення – 17,4 тис.чол. Середній вік населення у районі  – 40-45 років. Сімей в районі – 13580.

Промисловість

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) за 2016 рік – 173,6 млн. грн.

Виробнича спеціалізація району: медичний склопосуд, фарфоровий посуд, електротехнічний фарфор, лісопереробка, видобуток пегматиту та глини, виробництво меблів,  харчова продукція, будівельні матеріали.

У промисловості до основного кола виробників промислової продукції району входить 10 середніх та малих підприємств на яких працює майже 1,3 тис.осіб. Заборгованість по заробітній платі в районі станом на 01.01.2017 відсутня.

ОСНОВНІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ РАЙОНУ ЗА  2016 рік

Загальна характеристика

Форма Р-9

  Одиниця виміру Факт Приріст (зниження) порівняно з минулим роком (в %)
Обсяг промислової продукції у діючих  цінах (січень – грудень 2016 року) тис. грн. 305060,3 170,0%
Роздрібний товарообіг підприємств у діючих цінах (2016 рік тис. грн. 71200,0 110,0%

Обсяг реалізації платних послуг населенню

( 2016 рік)

тис. грн. 2858,9 116,4%


Перелік  підприємств району, які входять в коло звітуючих по обсягах реалізації:

Найменування підприємств

Продукція,

що випускається

Реалізація продукції

за січень-грудень 2016 р., тис. грн.

ПАТ «Мар’янівський склозавод» медичний склопосуд 122876,7
Держ підпр. «Баранівське лісомисливське господарство» лісопереробка 41586,6
ПАТ «Першотравенський завод електротехнічного фарфору» електротехнічний фарфор, видобуток пегматиту 13816,0

ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод»

фарфоровий посуд, видобуток пегматиту 4803,2
ТОВ «Довбиський фарфор» виробництво фарфорового посуду 9115,8

ТОВ «ВанЛанд»

виробництво меблів 4846,7

ТОВ «Будівельно – виробнича компанія

 «Баранівський ДОК»

переробка деревини, виготовлення брикетів з відходів деревообробки 13080,2
ТОВ”Полянківська кераміка”

Виробництво електроізоляторів керамічних

3012,1
ТОВ «Органік Мілк» Виробництво молочної продукції 91923,0

Сільське господарство

В  агропромисловому комплексі району працює 35 агроформувань, в тому числі: 15  ТОВ,  5 приватні підприємства, 14  фермерських господарств та 1 СГК.

Основні напрямки сільськогосподарського виробництва:

-рослинництво – зерно, можливості вирощування льону.

-тваринництво – м’ясо, молоко.

Площа сільськогосподарських угідь товаровиробників

всього –  32320 га, в т.ч.:

площа с/г угідь фермерських господарств – 742 га;

площа с/г угідь підсобних господарств – 15310га;

площа с/г угідь с/г підприємств –16268 га. 

Транспортний комплекс та зв'язок

Основний транспортний вузол-зв'язок розташований у районному центрі в м Баранівка, де перетинаються автомобільні шляхи.

На території району знаходиться одна залізнична станція Радулино на відстані 24 км від районного центру. Через ст. Радулино курсують потяги: Київ-Ужгород, Львів-Луганськ, Житомир - Шепетівка, Коростень – Шепетівка.

Район має пряме автобусне регулярне сполучення з містами: Київ, Житомир, Хмельницький, Новоград-Волинський, Полонне, Коростишів, Кам’янець - Подільський, Староконстянтинів, Бердичів. Відстань до міжнародної траси Київ – Чоп- 43 км.

Послуги по пасажироперевезенням в районі надає 19 пасажироперевізників  на 41 маршруті,  також на території діють 7 транзитних маршрутів.

Довжина автомобільних шляхів  - 525 км в т. ч. місцевого значення - 295 км., мостів в районі – 23.

Автомобільні шляхи місцевого значення та мости обслуговуються філією «Баранівський  райавтодор».

Мале підприємництво

На 01.01.2017 року чисельний склад суб’єктів підприємницької діяльності по Баранівському району становив 1089 суб’єктів, в тому числі 909 фізичних та 180 юридичних осіб, з яких 46% всіх суб’єктів господарювання сконцентровані в м.Баранівка, 31% - в селищах, решта 23% - у селах району.

Мале підприємництво  розвивається в багатьох галузях  народно - господарського комплексу району.  У загальній галузевій структурі району найбільшу питому вагу займає здійснення торгівельної діяльності та надання побутових послуг  – 63%, промисловим виробництвом займається 20 % суб’єктів господарювання,  у сільському господарстві зосереджено 8%, інші- 9%.

Питома вага малих та середніх підприємств в обсягах реалізованої продукції району становить 98%, структурі бюджету - 43%.

У 2016 році адміністраторами ЦНАП було всього надано 7515 (186пос. на 1тис. населення)  адміністративну послугу, а саме:  районний сектор ДМС – 1517, відділ Держгеокадастру – 3763, відділ містобудування архітектури та ЖКГ – 147, сектор сім’ї, молоді та спорту -35, відділ економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури та Головного територіального управління юстиції у Житомирській області – 2053. Видано 17 документів дозвільного характеру.

Санаторно - курортний комплекс

У Баранівському районі є Кам’янобрідський обласний санаторій радіаційного захисту для дорослого і дитячого населення на 120 місць.

Освіта

У районі функціонує Баранівський професійний ліцей, один вищий навчальний заклад І – ІІ  рівня акредитаці - Рогачів-Волинська філія Новочорторійського державного агроекологічного технікума.

В районі діє мережа загальноосвітніх навчальних закладів, яка задовольняє потреби населення у наданні освітніх послуг. Діє 28 навчальних закладів (1 гімназія, 13 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 6 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, 8 загальноосвітні школи І ступеня), в яких навчається 4258 дітей. Гімназія розташована в місті Баранівка, загальноосвітні школи – в міській і сільській місцевості. Відповідно до плану оптимізації мережі ЗНЗ ліквідовано Красульську  ЗОШ І ст.. в Дубрівській ОТГ.

Освітній процес у районі забезпечують 628 вчителів та 125 вихователів дошкільних навчальних закладів. У галузі діє 3 освітні програми.

У дошкільних закладах району виховується  1377 дітей. Соціально-педагогічним патронатом охоплено 25 дітей.

Станом на 01.01.2017 року в районі функціонує 28 дошкільних навчальних закладів.

Охорона здоров’я

Всього закладів, які надають медичну допомогу населенню – 39:

-  «Баранівська комунальна центральна районна лікарня»– 1;

- КУ «Баранівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Баранівської районної ради-1:

- Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – 11 (м.Баранівка;           смт. Довбиш; смт. Першотравенськ; смт. Кам’яний Брід; с. Мар’янівка;  смт. Полянка; с. Суємці;с.Дубрівка;с. Рогачів;с. Кашперівка; с. Зеремля);

- Фельдшерсько-акушерські пункти – 6 (с.Вірля, с.Мокре, с.Смолдирів; с. Берестівка; с.Острожок; с.Климентіївка)

- Фельдшерські пункти – 21 (с.Йосипівка, с.Табори; с.Стара Гута; с. Закриниччя; с. Стовпи; с.Хижівка; с. Вересна; с. Марківка; с.Дібрівка; с.Тартак; с. Явне; с. Ялишів; с. Лісове; с. Іванівка; с. Червоний Прапор; с. Мирославль; с. Радулин; с. П’ятирічка; с.Зелений Гай; с. Гриньки; с. Жари.

У всіх закладах забезпечено рівний доступ до медичної допомоги, облаштовані пандуси або кнопки виклику медичного працівника, виклик медичних працівників додому здійснюється телефоном. Лікувальні заклади забезпечені стаціонарним телефонним зв’язком, крім ФАП с. Смолдирів; ФП с. Ялишів; ФП с. Тартак; ФП с. Зелений Гай; ФП с. Жари; ФП с. Стара Гута; ФП с. Йосипівка; ФП с. Стовпи; ФП с. Вересна.

Культура

Культурна спадщина району нараховує 94 об’єкти, серед яких на державному обліку знаходяться 64 пам’ятки історії, 2 – пам’ятки монументального мистецтва, 28 пам’яток археології.

На території району знаходиться: будинків культури – 14, клубів – 28, школа мистецтв – 1(в м. Баранівка), музеїв – 8, бібліотек – 35.

Школою мистецтв з відділеннями в смт.Першотравенськ, Кам’яний Брід, Мар’янівка та с.Зеремля охоплено 375 дітей.

Книжковий фонд бібліотек  становить 390 тис. примірників.

Звання «Народний аматорський» мають 4 творчих колективи.

Служба у справах дітей

В районі функціонує 17 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 42 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01січня  2017 року на первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебувало 125 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У сімейні форми виховання влаштовано – 95,2 % дітей  зазначеної категорії.

За 2016 рік на первинний облік поставлено 13 дітей і всіх їх влаштовано у сімейні форми виховання.    

Молодь і спорт

У м. Баранівка  функціонує сучасний фізкультурно-оздоровчий  комплекс з критими волейбольними, баскетбольними, футбольними, гандбольними та тенісними площадками, два майданчика з синтетичним покриттям відповідно в м. Баранівка та смт. Мар’янівка.

У районі діє дві ДЮСШ, в яких систематично займається 589 дітей та діє 5 філій - в смт. Петршотравенськ, Мар’янівка, Полянка, Кам’яний Брід  та с. Кашперівка.

Мережу фізкультурно - оздоровчих об’єктів складають: 2 стадіони, 10 футбольних полів, 93 спортивних майданчиків, 1 тенісний корт, 15 спортивних залів, 12 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 1 фізкультурно-оздоровчий зал. 

У 2016 році збірні команди району приймали участь в обласних галузевих спартакіадах та обласних літніх сільських спортивних іграх Житомирщини.

Протягом 2016 року проведено 24 районних спортивних змагань, а також взято участь у 42 обласних змаганнях.

Серед вихованців спортивних шкіл є переможці та призери міжнародних, всеукраїнських, обласних, відкритих районних, шкільних змагань, а також різного роду турнірів та матчевих зустрічей.

На галузь фізична культура і спорт в 2016 р. було виділено 975,7 тис. грн. з районного бюджету. На утримання Баранівської районної ДЮСШ в 2016 р. виділено 630,9 тис. грн., на Довбиську ДЮСШ використано 194 тис. грн. з районного бюджету, спортивні заходи 150,8 тис. грн.

Станом на 01.01.2017 р. 22 спортивні споруди Баранівського району внесені до Єдиного електронного всеукраїнського реєстру спортивних споруд.

 


Фракції та групи у складі районної ради

№ п/п Назва фракції (групи) Кількісний склад Партія
(міжпартійні)
Керівник
(П.І.Б., тел. сл., дом)
Більшість (опозиція) Вплив у районній раді (., -) Взаємини з головою ради (., -)
1. «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ» 7 «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ»
2. Самопоміч 3 Самопоміч
3 «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» 6 «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»
4 Народна партія 4 Народна партія
5 політичної партії «Опозиційний блок» 4 політичної партії «Опозиційний блок»
6 Радикальна партія 3 Районна організація радикальної партія Олега Ляшка
7 УКРОП 5 УКРОП
8 Республіканська платформа 2 Республіканська платформа
Усього: 34

Адміністративно-територіальний розподіл

 

з\п

Назва ради Назва адміністративного району, на території якого розташована рада Кількість адміністративно-територіальних одиниць у складі ради Чисельність населення ради, тис. ос.

Загальний склад ради

(кількість депутатських

мандатів)

Прізвище, ім’я по батькові голови ради Контактний телефон
Районні ради
1 Баранівська

Баранівський

63 43.1 34 М’ялківський Сергій Сергійович (04144) 3-12-81
Міські ради міст районного значення
1 Баранівська міська рада (ОТГ) Баранівський район 34 26,1 26 Душко Анатолій Олександрович 0674304520
Селищні ради
Адміністративні райони
1 Кам’янобрідська селищна рада

Баранівський

5 3,001 14 Костінський Володимир Антонович 0968203436
2 Першотравенська селищна рада

Баранівський

1 3,542 14 Денисюк Олександр Федорович 0672544787
Об’єднані територіальні громади
1 Довбиська селищна рада Баранівський район 11 6,352 22 Домашин Юрій Григорович 0977247252
Сільські ради
Адміністративні райони
- - - - - - -
Об’єднані територіальні громади
1 Дубрівська сільська рада Баранівський район 12 4,140 22 Козеренко Віктор Петрович 0674102932
                 

 

Про РДА
Структура РДА
Апарат РДА
Структурні підрозділи РДА
Керівництво РДА
Телефонний довідник
Вакансії
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Плани роботи
Прийом громадян
Акти
Нормативні акти
Регуляторні акти
Соціально-економічний паспорт
Доступ до публічної інформації
Державний реєстр виборців
Інформації
Запобігання проявам корупції
Соціальний захист
Очищення влади
До уваги суб'єктів господарювання та підприємницької діяльності
Для учасників АТО
Реєстр містобудівних умов та обмежень
Містобудівна документація
Захист прав споживачів
Інформація про результати реалізації державної політики в районі
Паспорти бюджетних програм
Апарат райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Відділ освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді, спорту та культури райдержадміністрації
Замовлення підручників

Оголошення

Масштаб

Державні
інтернет-ресурси

kmu

vr

zt

child

derzh

Комітет економічних реформ Житомирської області

civic_kmu

uhl6

drv_baner1

NOVA elita

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

plashka dlya novyn2 121 

 

 

 

banner meet your child 

 

 

 

interakt karta

 

 

 

3